eRAD PACS Kiszolgáló
A törlés után újraküldött objektumok regisztrációjának javítása érdekében a moveLateObjects (korábbi objektum áthelyezése) feladat ellenőrzi a vizsgálat újraküldés jelölőjét, ha a célkönyvtár nem létezik, és ha megtalálja, folytatja az objektum regisztrálását (ahelyett, hogy törölt objektumként dobná el).
A csoport és a rendszer alapértelmezett beállításai a grafikus felhasználói felületről (GUI) konfigurálhatók. A konfigurációs oldal az Admin/Kiszolgáló beállítások/Web kiszolgáló oldal Preferenciák szakaszából érhető el. Válassza ki a forrásfiókot, majd határozzon meg egy vagy több célfiókot. Rendelje hozzá a beállításokat a beállítások területének jelölő négyzeteivel. Kizárólag a kipipált beállításokat másolja át a cél fiók(ok)ba. Konkrét beállításokra kereshet keresőmezőben. (A terület kinyílik.) Az Átváltás összefoglalóra funkcióval áttekinthetők a végrehajtani kívánt módosítások. A módosítások jóváhagyásához nyomja meg a Jóváhagy gombot. Amikor elkészült, majd a módosítások életbe léptek, zárja be a panelt a jobb alsó sarokban lévő Mégse gombbal.
A felhasználói és csoportos fiók beállítása, amely a felhasználó számára elérhető kiszolgálókat rendeli hozzá, nem tartalmazta a szerverek listáját, mint az előző PACS verzióban. Ez most helyreállt.
A munkamenet kivételek szerver hibanapló-bejegyzései tartalmazzák az ok megállapítását és a veremkövetési adatokat.
Egyszerre több munkalista-sor kötegelt kijelölésekor a vizsgálat szétválasztása, a szkennelés, a mellékletek feltöltése és az technikus nézet eszközöket a rendszer letiltja. Az összes munkalista-sor kötegelt kijelölésekor, valamint a rendelések és vizsgálatok kombinációjának kijelölésekor a rendszer mindhárom nyitóeszközt (open tool) is letiltja.
A Dragon beszédfelismerő bővítmény általános licencét az alapcsomag tartalmazza. A meglévő licencellenőrzések figyelmen kívül maradnak. Ez nem érinti a felhasználói jogosultságokat. A rendszergazdáknak továbbra is a felhasználói fiókok jogai lapon kell engedélyeket adniuk a beszédfelismerő bővítmény használatához.
A proliferációs feladatok által használt és a naplófájlokban rögzített fájlerőforrás-azonosító helytakarékosság és (kissé) olvashatóbbá tétel érdekében tömörítve lett.
A vizsgálat szerkesztési oldalon a kijelölési listák elemei tartalmazzák a meglévő vizsgálat rekordokban tárolt értékeket, valamint a mező konfigurációja által meghatározott listaértékeket, ha a mező (a Címkék testreszabása - Customize Labels lapon szerkeszthető) beállításaiban a Kiválasztás korlátozása listaértékekre (Limit selection to List Values) jelölőnégyzet be van jelölve, és az „Is strict enum” mező nincs bejelölve.
A jelszó-visszaállítási oldalon a jelszómező olyan korlátot szabott, amely más oldalakon nem létezett. Minden oldalon korlátlan hosszúságú jelszavak adhatók meg.
VISSZAFORDÍTHATÓSÁGI ÉRTESÍTÉS: A visszafejlesztéshez a CWL kiszolgálókon újból létre kell hozni a DICOM továbbítási műveleteket.
Az összes továbbítási mechanizmushoz, beleértve az automatikus (eszközzel hozzárendelt) továbbításokat, a manuális továbbításokat és a továbbítási műveleteket is, továbbítási beállítási lehetőségeket adtak, beleértve a kötegeket, a rendelkezésre álló célpontok kiválasztását, a frissítések küldését és a csak a lelet küldését.
A név-, dátum- és időformátumok konfigurálásakor a rendszer olyan rendellenességeket keres, mint például egy adott mezőelem duplikációja, és elutasítja a kérelmet.
A webszolgáltatás parancsokat adtak hozzá az MCS kiszolgálóról való lekérdezéshez, egy munka sorban elfoglalt pozíciójáról és a sor hosszáról. A részletekért lásd az eRAD PACS webes szolgáltatások programozói kézikönyvét.
Néhány listaoldal, beleértve az Egyéb lista oldalt is, frissítve lett, hogy emlékezzen az alkalmazott szűrőkre és a rendezési sorrendre, mint a Munkalista és egyéb oldalak, így az oldalra való visszatéréskor a korábbi tartalom jelenik meg, nem pedig az alapértelmezett oldal újratöltése.
A szerver támogatja a nézegető kéréseit a felhasználói profil mentésére és törlésére, a mentett felhasználói profilok listájának visszaküldésére és a felhasználói profilok visszaállítására vonatkozóan.
A rendszergazdák visszaállíthatják egy felhasználó vagy csoport megtekintői profilját a rendelkezésre álló biztonsági másolatokból a felhasználói és csoportfiókok oldal Nézegető profil kezelés eszközén elérhető Profil biztonsági másolatok lap segítségével. A rendszergazda létrehozhat biztonsági mentéseket, illetve törölheti és helyreállíthatja a rendszer és a felhasználó által létrehozott biztonsági mentéseket. Lásd a Nézegető profil kezelése bekezdést.
Az alapértelmezett médiakészítő motor az alapértelmezés szerint a Helyi médiakészítő szolgáltatás. Ez az új telepítésekre és frissítésekre vonatkozik.
A Megváltozott státusz beállítása visszakerült a Kiszolgálói beállítások oldalra. Lásd a Megváltozott státusz bekezdést
A Feladatok (Tasks) oldalon egyes feladatoknál, különösen a az Alfeladatok (Sub-jobs) oldalon lévő rendszerfeladatoknál hiányoztak a leírások, vagy általános leírás jelent meg. Ezek a feladatok mostantól reprezentatív leírást jelenítenek meg a Feladatok oldal táblázatában.
Az időzítés alapján a gyermek szerveren kezdeményezett automatikus korrekciós üzenet az első objektumregisztrációs üzenet elé ugorhat, így a harmadik fél eszközei azt hihetik, hogy egy vizsgálat létezik, mielőtt az ténylegesen létrejönne. Az automatikus korrekciós üzenetek mindaddig felfüggesztésre kerülnek, amíg a hub-kiszolgáló nem regisztrál legalább egy objektumot.
A felsorolásos listaként definiált munkalista oszlopok tartalmazhatnak olyan értékeket, amelyek nem szerepelnek a konfigurált értéklistában. A szűrőpanelen egy szabad szövegmező áll rendelkezésre, így ezek az értékek keresési feltételként megadhatók.
Az olyan többértékű mezők, mint például a Modalitás (Modality), lehetővé teszik a több értékre történő szűrést. A felhasználók behúzzák az értéket a szűrőpanelbe. Az egyes értékek fordított törtjel karakterekkel vannak elválasztva.
Az adatbázis mezők testreszabásához használt Címkék testreszabása (Customize Labels) oldalt frissítettük GWT-re, így kinézete és megjelenése hasonló más weboldalakéhoz. Minden meglévő funkció megmarad, beleértve a legtöbb adatbázis-mező egyedi beállításainak konfigurálását, valamint a számított mezők létrehozásának és módosításának lehetőségét. Néhány kisebb különbség a kapcsolódó funkció változásai miatt van, nem pedig a GWT frissítése miatt. A részletekért lásd a felhasználói súgó oldalakat.
Az eszköz egy naponta egyszer lefutó ütemezett (cron) feladathoz van hozzárendelve, és ha fiókokat talál, akkor egy értesítési üzenetet küld a rendszergazdai fiókoknak.
A nem megfelelő időzóna eltolási értéket tartalmazó objektumok figyelmen kívül hagyják a hibás adatokat, és az objektumban rögzített időértékeket mutatják be.
A szerver licencét több esemény és adat alapján ellenőrzik. Ha ezek közül a rendszer valamelyiket észleli, de nem elégséges a licenc érvénytelenítéséhez, akkor üzenetben értesítést küld a rendszergazdáknak. A rendszergazdák az eRAD ügyfélszolgálatához fordulhatnak a részletekért és a licenc kivételének elkerülésére szolgáló lehetőségekért.
A felhasználói fiókok biztonsági mentési fájlból való importálásakor a rendszer ellenőrzi a jelszó hasheket és eltávolítja a gyenge jelszavakat. Ezeknek a felhasználóknak a bejelentkezéskor vissza kell állítaniuk a jelszavukat. Az érintett fiókok az importálási naplófájlban szerepelnek.
A webszolgáltatások eszközei konfigurálhatók úgy, hogy a vizsgálat adatainak szerkesztésekor kapjanak rendelésfrissítési értesítést. Az eseményindító akkor aktiválódik, ha a webszolgáltatási eszköz szerkesztési lapjának Megrendelési üzenetindítók (Order Message Triggers) szakaszában a Vizsgálat frissítés (Study Update) beállítás be van jelölve. A Frissítés (Update) értesítést küld új objektum felvételére, bármilyen szerkesztésről vagy objektum újrafelvételéről. Az Újraindexelő (Reindex) értesítést küld, ha a vizsgálatot a rendszergazda vagy a rendszer újraindexeli. Ez a konfigurációs oldal csak a Támogatás (Support) joggal rendelkező felhasználók számára érhető el.
CW3 fájltípusú (Hyper streaming) támogatás hozzáadva a webes megjelenítő (web viewer) és a technológus nézet oldalakhoz. Konfigurálása esetén az egész rendszer képes támogatni a CW3 fájlokat, így nincs szükség feleslegesen feldolgozott fájlok létrehozására. További információért forduljon az eRAD ügyfélszolgálatához.
NA
Az eltávolított vizsgálati fájlok támogatják az új weboldal feltöltéséhez szükséges vizsgálati adatokat az ilyen fájlok felülvizsgálatához és törléséhez. A Vizsgálat tisztítás (Study Cleanup) oldal a Támogatás (Support) jogokkal rendelkező felhasználók számára érhető el a Rendszergazda (Admin) menüből. Az oldal alapértelmezés szerint üres. A kritériumok megadásával egy legfeljebb 5000 törölt vizsgálatt tartalmazó lista jeleníthető meg. Az eszközök megegyeznek a Munkalista (Worklist) oldalon található eszközökkel. A gyermek szervereken lévő vizsgálatok törlésekor a törlést a gyermek szervereken kezdje, majd a szülői szervereken folytassa. A tisztítási kérelmek és eredmények a forever naplóban kerülnek naplózásra.
Az „Aktuális tartalomra alkalmazni” (Apply to Current Content beállítás) beállítás minden műveletnél alapértelmezett esetben „nem”-re módosult. A meglévő műveleteket ez nem érinti, amíg azok engedélyezve maradnak. Letiltás, majd újra-engedélyezés után a rendszer az új alapértelmezett beállítást fogja használni, kivéve, ha azt a beállítás során manuálisan nem bírálják felül.
Miután a felhasználó frissítette a nézegető beállításait, a meglévő profilfájl mentésre kerül biztonsági mentésként, így szükség esetén később visszaállítható. Ezek a biztonsági másolatfájlok az egész dotcomban elterjedtek.
NA
Új munkalista-mezőket hoztunk létre a vizsgálati előzmények előzetes betöltési állapotának megjelenítésére. A Releváns töltési százalék (Percent Loaded Relevant) oszlop a vizsgálat és az összes egyező vizsgálati előzmény előzetes betöltési állapotát mutatja a szerver vizsgálati előzmányekre vonatkozó konfigurációs szabályai szerint. Az Előzmények töltési százaléka (Percent Loaded Priors) oszlop a vizsgálat és az összes egyező vizsgálati előzmény előzetes betöltési állapotát mutatja. Megjegyezzük, hogy a meglévő oszlop címkéje Aktuális töltési százalékra (Percent Loaded Current) változott. Ezek az oszlopok akkor frissülnek, ha a vizsgálat Vizsgálati dátuma (Study Date) a konfigurált időszakon belül van, amely alapértelmezés szerint 14 nap. Ez a beállítás a Szerverkonfiguráció/Előzmények/gyűjtsd össze a gyorsítótár állapotát a korábbi vizsgálatoknál újaknál érhető el.
A sötét téma használatakor az egyes jogosultság mezők háttérszíne módosult, hogy a beállításjelző jobban látható legyen.
Amikor a felhasználó módosított egy szűrőt vagy letiltott egy műveletet, akkor a korábbi szűrőnek megfelelő vizsgálatokat a rendszer sorba állította művelet-feldolgozásra, azonban a státuszuk meghatározatlanra változott. Ennek eredményeképpen a művelet végrehajtása nem volt következetes. Mostantól a felhasználóknak meg kell adniuk, hogy az új műveletnek nem megfelelő vizsgálatokat sorba állítják vagy kihagyják.
A továbbítási jogosultsággal rendelkező felhasználók a böngésző felhasználói felületéről egy vagy több sorozatot továbbíthatnak egy regisztrált DICOM-eszközre vagy DICOM-médiára. A felhasználók egy vagy több egyedi objektumot (pl. képeket) is továbbíthatnak egy regisztrált DICOM-eszközre. A kiválasztás a Technológus nézet (Technologist View) oldalon történik a sorozatok sorában található jelölőnégyzet kipipálásával vagy az egyes miniatűr képekre kattintva. A Továbbítás gombra kattintva a felhasználó a Továbbítás oldalra lép. Ha a Frissítések folyamatos küldése (Keep Sending Updates) be van jelölve, a kiválasztott sorozat bármely objektumának frissítései továbbításra kerülnek.
Lásd: Technikus nézet
Az adott szerverhez konfigurált adatbázis-kapcsolatok maximális száma az eszköz Kategóriák (Categories) lapján jelenik meg.
A korábbi vizsgálat százalékos töltöttségi értéke, ha a nézegető jelentette, megjelenik a betegmappa vizsgálati listájában.
A webszolgáltatási fiókok nem tudnak bejelentkezni a felhasználói felületről, ezért nem tudnak többfaktoros hitelesítési kódokat megadni. A többfaktoros hitelesítés ezeknél a fióktípusoknál le van tiltva. Az egyéb webszolgáltatások hitelesítési biztonsága továbbra is érvényben marad.
Néhány termékspecifikus biztonsági rést megszűntettünk. Ezek a sebezhetőségek vagy elméleti jellegűek, vagy a rendszerhez való hozzáférési jogosultságot igényelnek ahhoz, hogy kihasználhatók legyenek, és/vagy a rendszer termékspecifikus ismeretét igénylik. E sebezhetőségek üzemi szervereken való kihasználását nem észlelték és nem jelentették.
NA
RENDSZERKÖVETELMÉNYEK: Függőségek állnak fent. A részleteket lásd lent.
RENDSZERKÖVETELMÉNYEK: Függőben lévő nézegető oldali fejlesztéseket igényel
Elérhető a DICOM Comprehensive SR objektumok támogatása. A szerveroldali fejlesztések révén a rendszergazda azonosíthatha a nézegetőnek átadott objektumokat és információkat. A konfiguráció az Rendszergazda/Szerverbeállítások/Lelet (Admin/Server Settings/Report page) oldal Comprehensive SR Objects szakaszában kezdődik.
RENDSZERKÖVETELMÉNYEK: A nézegető oldali támogatáshoz a megjelenítő 8.0.77-es vagy újabb verziója szükséges.
A vietnámi nyelvi támogatás elérhető a szerveroldali GUI oldalakon. Válassza ki a vietnámi nyelvet a felhasználói beállítások oldalon található nyelvi beállítások közül.
A DICOM-objektum által meghatározott sorozat példányszáma hozzá lett adva a webes nézegető képnézeti fejlécéhez.
Mivel a médiakészítő szerver (MCS) a dotcom legfelső kiszolgálójánál kell regisztrálni, a dotcomon belül máshol történő hozzáadására tett kísérleteket a rendszer elkapja és elutasítja, a részleteket tartalmazó üzenet megjelenítésével.
Néhány kényszer-kifejezést optimalizáltunk a felesleges kiértékelések kiküszöbölése érdekében, például a 'vagy' utasításban szereplő kifejezések listáját az első igaz megtalálása után. Ez a változás a „ha”, a „vagy” és az „és” kényszerítő függvényeket érinti.
A másolási profil lapon felsorolt minden egyes mező beállítási menüje tartalmaz egy lehetőséget a beállítás visszaállítására a rendszer alapértelmezett beállítására. Figyelembe kell venni, hogy egy profilbeállítás visszaállítása a rendszer alapértelmezett értékére azt eredményezheti, hogy a fiók örököl egy beállítást a felhasználó elsődleges csoportbeállításaiból, ha a csoport kifejezetten felülírja a rendszer alapértelmezett értékét. Ezen kívül a fejlesztés egy összefoglaló mód opciót is magában foglal. Az Összefoglaló be-/kikapcsolása gomb (a függöny alján, a mentés és a törlés gombok mellett) kiválasztásakor, vagy miután a felhasználó a Mentés (Save) gombra kattint, ellenőrzési célból megjelenik a módosított profilbeállítások listája. A módosításokat elmentheti, vagy a mentés előtt visszatérhet a szerkesztési módba és további módosításokat hajthat végre.
A webszolgáltatási felületen benyújtott eljáráskód-értékek nem tartalmazták a kódolt beviteli adatelemet, amikor az értéket a DICOM által kért eljáráskód-sorozatra képezték le, ami azt eredményezte, hogy egyes modalitási munkalisták kliensei nem ismerték fel az eljáráskódot. A részletekért olvassa el az EP Web Services Programozói kézikönyvét.
A DICOM-eszköz konfigurációs oldalán az összes SOP-osztály kiválasztására szolgáló címke az egyértelműség és a következetesség érdekében módosult.
Amikor a műveletvezérlő ütemezett időközönként lefut, és egy adott művelettípusból talál egy előző, még futó példányt, akkor azt a művelettípust kihagyja, és a többi művelettípus feldolgozásával folytatja. Ezáltal egy adott művelettípus nem akadályozhatja meg a nem kapcsolódó műveletek futtatását. Amikor a műveletvezérlő futó művelettel találkozik, akkor naplóbejegyzésben jelzi, hogy kihagyja a művelethívást.
A DICOM-eszközök Admin/Devices/Edit lapjának Supported Storage SOP Classes (Támogatott tárolási SOP-osztályok) szakaszában megjelenik egy Select All (Összes kiválasztása) feliratú jelölőnégyzet, ha a Override Selection (Felülbírálás kiválasztása) jelölőnégyzet be van jelölve. Jelölje be a négyzetet a SOP-osztályok teljes listájának kijelöléséhez.
A CE-jelölés az Admin/Server Information/Version Information oldal Product Markings (Termékjelölések) szakaszában jelenik meg.
A rendszerüzenetek elosztása úgy módosult, hogy csoportokra, nem pedig engedélyre vonatkozik. Az összes létező rendszerüzenetet a Rendszergazda (Admin) csoport tagjai kapják meg. A csoportoktól való függés miatt az érintett csoportok (pl. Rendszergazda) nem törölhetők. A korábban törölt csoportok újra létrejönnek.
Az asztali nézegetőhöz hasonlóan a webes nézegető is felismeri az ImagerPixelSpacing és NominalScannedPixelSpacing attribútumokban tárolt pixeltávolság értékeket, így az érintett objektumok mérési megjegyzései pixelek helyett lineáris egységekben jelennek meg.
A miniatűr panelen megjelenő vizsgálatok sorrendjét befolyásoló, a megjelenítőnek küldött WMI-paraméterek akkor kerülnek átadásra a szervernek, amikor a nézegető kiadja a munkamenet indítására vonatkozó kérést. A kiszolgáló felismeri ezeket a további paramétereket, és ennek megfelelően alkalmazza őket.
Az eszköz IP-címének vagy AE-címének megváltoztatása DICOM-újraindítást és dotcom visszatöltést igényel, de amikor a rendszer nem kevert módban van, nem ajánlotta fel az újraindítást, és nem töltötte vissza a dotcomot.
Javításra volt szükség miszerint licenszeletlennek kell megjelölni az olyan plugin licenszet, amely az új formátumot használja, de hiányzik a szükséges komponensfájl. Ez az állapot egy bejegyzést is rögzít a hibanaplóban.
A felhasználói felület vezérlőelemeivel felülírható az áttelepített adatok és a kiválasztott eszközök alapértelmezett feldolgozási módja. Ha a szerver feldolgozási módja adatfeldolgozásra van beállítva, a Migrált vizsgálatok feldolgozása (Processing Migrated Studies) beállítás a Rendszergazda/Beállítások/Vizsgálatművelet (Admin/Settings/Study Operation) lapon letilthatja a gyorsítótáradatok létrehozását, illetve a feldolgozást és a gyorsítótáradatok létrehozását a konfigurált kornál idősebb vizsgálatok esetében. A készülékenkénti beállítások a DICOM-eszköz konfigurációs oldalán a Migrációs feldolgozási mód (Migration Process Mode) beállításban érhetők el. Az eszközhöz rögzített összes vizsgálat feldolgozása a beállításnak megfelelően történik, a vizsgálat korától függetlenül. A rendszerbeállításoknak a felhasználói felületről történő módosításához támogatási jogosultságok szükségesek. Az aktuális beállítások megtekintéséhez vagy a készülékenkénti beállítások módosításához rendszergazdai jogosultságok szükségesek.
Webszolgáltatás-parancsok hozzáadásával a vizsgálathoz vagy kéréshez jegyzetet lehet hozzáadni, a vizsgálathoz vagy kéréshez jegyzeteket lehet csatolni, valamint a vizsgálathoz vagy kéréshez csatolt jegyzeteket törölni lehet. A részleteket lásd az eRAD PACS Web Services Programozói kézikönyvben.
A Lelet (Report) parancs webes szolgáltatás támogatja a leletek és vélemény (findings/impression) rich text szövegmezők szerkesztését. A részletekért lásd az eRAD PACS webes szolgáltatások programozói kézikönyvét.
További naplózás került hozzáadásra annak azonosítására, hogy a kiszolgáló miért küldhet vissza üres karakterláncot az érvényes leíró XML helyett a webes megjelenítőnek.
Az új streaming technológia hálózat-metrikai analízisét a webes nézegető által nem támogatott átvitelekhez optimalizálták. Ezáltal a webnézegető letöltései lassúak voltak, mert várakozni kellett arra, hogy az elemzés kiigazításokat végezzen. A webes nézegetőre történő streaming során a hálózat-metrikai elemzés a csomagok méretét a webes nézegető maximális képcsempeméretéhez igazítja, ezzel növelve az általános letöltési teljesítményt.
A lekérdezésminősítő panel tartalmazza a rossz lekérdezési feltételek részleteit, a korlátozott lekérdezési jogokkal rendelkező felhasználók számára pedig az adatbázis-konfiguráció alapján javaslatokat és interaktív eszközöket kínál fel azok kijavítására.
Az alapszerver-licensz a következő plugin modulok alapértelmezett licenszeit tartalmazza: MPR, 3D térfogat renderelés, AVI, maszkkivonás, összefűzés, WMI-interfész támogatás, XML fájl-ejtés és Radar CTRM. Ennek eredményeképpen ezeknek a plugin moduloknak az egyedi licenszeit figyelmen kívül hagyja, és minden egyes plugin alapértelmezés szerint minden felhasználó számára engedélyezve van. Az ebben a felsorolásban nem szereplő plugin modulok továbbra is plugin licenszet igényelnek. A meglévő plugin licenszeket a rendszer szükség szerint továbbra is felismeri és érvényesíti.
Amikor a felhasználó több vizsgálatot próbál egyesíteni, a rendszer a folytatás előtt meggyőződik arról, hogy azok léteznek ugyanazon a vizsgálaton belül. Ha nem ugyanazon a szerveren vannak, akkor üzenetben javasolja a felhasználónak, hogy először használja az Áthelyez (Move) eszközt az adatok áthelyezéséhez.
A dotcom-információk lekérdezéséből eredő figyelmeztetések és hibák azonnal megjelennek a felhasználói felületen, ha a kérést a felhasználói felületről küldték be, és bejelentkezéskor elérhető üzenetként jelennek meg, ha a kérést a rendszer küldte el.
Az elégtelen tárhelyre vonatkozó figyelmeztetések a rendszer elnyomja, ha a kiszolgáló automatikus tisztítási funkciója le van tiltva.
Kiegészítő naplózás, amikor a felhasználó egy mentett munkalistát szerkeszt, beleértve az eredeti és az új szűrési feltételeket, és azok ütemezett műveletekkel való kapcsolatát. A naplóbejegyzés két sora (törlési és létrehozási esemény) egyetlen sorba (módosítási esemény) került összevonásra.
A Hyper streaming kapcsolatok most már nem szakadnak meg olvasási időtúllépés miatt, ezáltal a kapcsolatot nem kell újból létrehozni. Ezenkívül a stream-folyamatok megfelelően befejeződnek, kiküszöbölve a kapcsolatok kezelése során előforduló zombi folyamatokat.
A címkézett mezők azonosítására használt alapértelmezett mezőhatárolók az Admin/Szerverbeállítások/Lelet lapon konfigurálhatók. A rendszer alapértelmezett értékeit felülíró, felhasználó-specifikus értékek a Felhasználói beállítások/Leletpanel opciók (User Preferences/Report Panel Options) beállításai oldalon érhetők el. Lásd Leletek; Felhasználói preferenciák (Reports/User Preferences)
A felhasználó szerverbeállításai (felhasználói preferenciák) a csoport beállításaiból öröklődnek, amelyek maguk is a rendszer alapértelmezett beállításaiból öröklődnek. Néhány rendszer- és csoportbeállítás a GUI-oldalakról is konfigurálható, de azok mind a konfigurációs fájlokból érhető el, jellemzően a var/conf állományban.
A felhasználó alapértelmezett kezdőlap- és megjelenítőverzió-beállításai, valamint esetleg más beállítások a csoport vagy a rendszer alapértelmezett beállításait öröklik, hacsak nem írják felül azokat egyéni választással. A csoport- vagy rendszerbeállítás kifejezett használatának lehetősége kikerült a kiválasztási listából, és helyébe a hagyományos "Alapértelmezett használata” (“Use Default”) eszköz/ikon lépett.
A nem-DICOM-kompatibilis adathordozókról feltöltött adatokat akkor fogadja el a rendszer, ha az objektum olvasható, függetlenül attól, hogy megfelel-e a DICOM média- és fájlkövetelményeinek. Ha a nem-DICOM-kompatibilis adathordozóról származó adatok nem tölthetők fel, a felhasználó egy emberek által olvasható üzenet kap, amely lehetőség szerint tartalmazza a részleteket.
Ha a Művelet (Action) lekérdezések technikai okokból sikertelenek, a művelet nem kerül alkalmazásra az eredményekre. Létrejön egy naplóbejegyzés, amely a lekérdezési feltételeket mutatja.
Az összetett szűrő részletező panelje az Egyéb listák (Other Lists) lapon megjeleníti az összetett listát alkotó egyes szűrők nevét és az egyes szűrők által alkalmazott szűrési feltételeket.
A webnézegető beállításai frissültek, hogy a többi felhasználói beállításhoz hasonlóan viselkedjenek. Ezek a rendszer alapértelmezett beállításain alapulnak, és az egyes felhasználói fiókok által felülbírálhatók. A webnézegető beállításain nem lehet alkalmazni a csoportos felülbírálási lehetőséget. Az egyéni webnézegető beállítások a Webnézegető opciókban (Web Viewer Options) definiálhatók a felhasználói Preferenciák (Preferences) oldalon.
FÜGGŐSÉGI ÉRTESÍTÉS – A funkció használatához a nézegetőnek támogatnia kell a VIW-310-et.
Az új streaming kapcsolat létrehozása során jelentkező töbletterhelés (overhead) megszűntetéséhez a szerver értesíti a nézegetőt, ha konkrét teljesítményadatokat tud szolgáltatni, beleértve a streaming átfutási időt, a csomagok méretét és a teljesítményméréseket.
Az előre elkészített jelentések listáját a kis- és nagybetűk figyelembe vétele nélkül betűrendbe sorolja. Az „előre begépelés” (type ahead) keresési eszköz a kis- és nagybetűket is figyelmen kívül hagyja.
A legutóbbi frissítések megváltoztatták a felhasználói konfigurációs fájlban tárolt beállítások szétszórását Ezeket kijavítottuk. A felhasználói beállítások szétszóródnak a felhasználói fiókok importálásakor, felhasználói vagy csoportfiókok hozzáadásakor vagy szerkesztésekor a felhasználói felületről vagy a webes szolgáltatások parancsaiból, a felhasználói beállítások szerkesztésekor, a webes nézegető beállításainak szerkesztésekor, a DICOM-médiumok létrehozásakor, az alapértelmezett beállítások módosításakor, és a mappa munkalista elrendezések módosításakor.
A vizsgálatok véletlenszerű eltávolítása elleni védelem érdekében az új telepítéseknél a vizsgálatok 50 évig a rendszerben maradnak, mielőtt törölhetővé válnak. Az új vizsgálatok megőrzése eddig (Keep New Studies For ...) beállítást a rendszer telepítése során lehet és kell testre szabni. Azok a meglévő szerverek, amelyek nem tisztítják automatikusan a vizsgálatokat öröklik az új alapértelmezettet öröklik, ha és amikor az automatikus tisztítást engedélyezik. A vizsgálatok törlésére konfigurált meglévő szerverek a meglévő törlési időtartamot (ha konfigurálva van), vagy a korábbi alapértelmezett időtartamot (7 nap) alkalmazzák.
Ha a munkalista betegdossziéjának vizsgálati listája részeredményeket tartalmaz, a vizsgálati lista tetején figyelmeztetés jelenik meg. Részleges eredmények akkor keletkeznek, ha a korábbi vizsgálatok megfeleltetésére használt kritériumok több vizsgálatra is ráillenek, mint amennyit a lekérdezés minősítő beállításai megengednek.
Részleges törlési műveletek során, például egy vizsgálat képeinek törlése és a lelet megtartása esetén a hivatkozások száma bizonyos körülmények esetén nullára csökkenhet, ezért a rendszer a teljes vizsgálatot törölheti. Ez a módosítás azonosítja ezeket a körülményeket és korrigálja a hivatkozási számot, ezzel elkerülve a teljes vizsgálat törlését.
A HTTP API operStudy.jsp (Vizsgálat/továbbítás művelet) parancs támogatása hozzá lett adva a Mirth csatornákhoz, amelyek a HTTP API parancsokat webszolgáltatási parancsokká fordítják.
A bővítmény információkat tartalmazó Bővítmény adatok (Plugins Information) oldal frissült, az irreleváns és visszavont adatokat töröltük, a fennmaradó adatokat pedig v8-ra frissítettük.
A felhasználói fiókok táblája egy új adatbázis-mezővel, a Létrehozás dátuma (Creation Date) mezővel bővült, amely a felhasználói fiók létrehozásának dátumát jelzi.
NA
Megjelent a hibrid streaming technológia. Alapértelmezés szerint ki van kapcsolva, és aktiválásához manuális konfiguráció kell. Az áttekintést, a műszaki adatokat, a konfigurációs lehetőségeket és a felügyeleti eszközöket keresse el a hibrid streaming dokumentációban.
Ha a felhasználó az oldal bezárására kattint, a rendszer felszólítja a felhasználót, hogy mentse el a betegmappában végrehajtott, el nem mentett módosításokat.
A webszolgáltatás üzenetkörnyezeti információi kiegészültek a KeepSessionAlive (munkamenet fenntartása) opcionális paraméterrel. Ha igazra van állítva, vagy ha nincs jelen (a visszafelé kompatibilitás érdekében), a kiszolgáló frissíti az utoljára látott időbélyeget.
A szerződési feltételek tudomásulvétele rendelkezésre áll. Ha szükséges, a felhasználóknak el kell fogadniuk a feltételeket, mielőtt hozzáférést kapnának a rendszerhez és/vagy a webes megjelenítőhöz. Alapértelmezés szerint a nyugtázás új telepítések esetén kötelező, de a frissítéseknél le van tiltva. A rendszergazdák módosíthatják ezeket a követelményeket és a feltételek szövegét a Webkiszolgáló oldalon az Admin/Kiszolgáló beállítások (Admin/Server Settings) menüpont alatt. A nyugtázások naplózásra kerülnek a rendszernaplókban, és oszlopként (Rendszer visszaigazolva - System Acknowledged és Web nézegető - Web Viewer visszaigazolva) elérhetőek a Felhasználói fiókok (User Accounts) oldalon.
Az értesítési e-mailek alapértelmezett küldési címe megváltozott, így a válaszokat figyelmen kívül hagyhatók.
A médiakészítő kiszolgáló adattisztító beállítása alapértelmezésben le van tiltva. Ez a Rendszergazda/Szerverbeállítások/Diszklimit/Automatikus törlés (Admin/Server Settings/Disk Limit/Automatic Purge) beállítással módosítható.
Az XML sablonkönyvtár kiegészült egy useMediaControl leletsablon makróval, amely egy külső diktálószoftverrel, nem pedig a leletpanelek (böngésző) médiavezérlőivel támogatja a diktálás visszajátszását. A részleteket lásd az eRAD Layout XML Customization (eRAD Elrendezés XML testreszabás) kézikönyvben.
A kéréseket nem lehet továbbítani a dotcom szerverekre, pedig a továbbítási eszköz néha engedélyezve volt. Ha egy kérés szerepel egy kötegelt továbbítási kérelemben, a felhasználó értesítést kap arról, hogy az nem kerül rá a továbbított adatok listájára.
Amikor a beállításokat egy felhasználói fiókból egy új felhasználói fiókba másolják a Felhasználó másolása funkcióval, a vezérlőpult beállításai is átmásolódnak.
Megváltoztak a vizsgálatáthelyezése (Move Study) eszköz használati engedélyei, amellyel a vizsgálatokat az egyik hub-kiszolgálóról egy másikra lehet áthelyezni ugyanazon dotcomon belül. Az eszköz Rendszergazda (Admin) vagy Támogató (Support) jogosultságot igényel.
A rendelkezésre álló hely optimalizálása érdekében megváltozott az eszközcélok listájának elrendezése a Frissítések továbbítása és a Frissítések küldésének leállítása művelet beállítási lapjain.
A felhasználói és csoportos szerkesztési oldalakon található eszközcélok listája át lett rendezve, hogy az eszközöket a könnyebb azonosítás érdekében alfejezetekbe csoportosítsa.
A Mindenki (Everybody) csoport egy, a rendszer által létrehozott speciális csoport, amely nem támogatja a kötegelt szerkesztési kérelmeket. Emiatt a Mindenki csoport a Csoportos fiókok lapon több csoport kötegelt szerkesztésekor némán kizárásra kerül, függetlenül attól, hogy ki van-e jelölve vagy sem.
A webes szolgáltatás könyvtárába bekerült egy parancs, a mediaImport.epw a DICOM médiából történő adatimportáláshoz. Részletek a webszolgáltatások programozói kézikönyvében találhatók. A Mirth csatorna alapértelmezett konfigurációja frissítésre került, hogy a HTTP API importMedia.jsp parancsokat lefordítsa erre a webszolgáltatási parancsra.
A céleszközök listája, amely a továbbítás beállítási oldalon, a továbbítási művelet beállítási oldalon és a másolási művelet oldalon érhető el, felhasználónként külön konfigurálható. A konfiguráció a felhasználó és a csoport szerkesztési oldalak Céleszköz szakaszában érhető el. A beállítási lehetőségek kiterjednek az összes eszközre, a felhasználók elsődleges csoportja számára elérhető eszközökre, egy meghatározott kategória eszközeire valamint az egyedi eszközökre, plusz DICOM médiára és mappákra Lásd Továbbítási célok (Forward_Targets)
RENDSZERKÖVETELMÉNYEK: Függőségek állnak fent. A részleteket lásd lent.
RENDSZERKÖVETELMÉNYEK: Viewer-8.0.60 és DesktopApps-8.0.28 szükséges hozzá.
A regisztrált megtekintő munkaállomásokhoz (az Eszközök táblázatban) tartozik egy Percent Loaded (Betöltött százalék) elnevezésű extra munkalista mező. Ez a munkaállomás gyorsítótárában tárolt vizsgálati adatok százalékos arányát mutatja. A mező értéke mindaddig üres marad, amíg a felhasználó meg nem nyit legalább egy vizsgálatot a megtekintőben az aktuális felhasználói munkamenet során.
MEGJEGYZÉS: A töltöttségi százalék kijelzése csak a munkalistán megjelenített vizsgálatra vonatkozik. A betöltött korábbi vizsgálatok státuszának megjelenítése még nem támogatott, de a későbbi kiadásokban támogatott lesz.
A továbbítási célok listája csak azokat a dotcom-kiszolgálókat mutatja, amelyeken engedélyezett a vizsgálatok fogadása a forráskiszolgálótól. Általában ez a szülő, feltéve, hogy nem munkalista szerver, és annak összes gyermeke.
A dózis lelet (dose report), ha a modalitás biztosítja, az alapértelmezett leletpanel egyik lapjaként érhető el. A dózis lelet testreszabásával kapcsolatos információk a lelet elrendezésének XML testreszabási kézikönyvében találhatók.
A Kiszolgálóadatok verzióinformációs lapján a Paas patch névcímke asztali alkalmazásokra változott.
A rendszer a biztonságos kapcsolat beállítását alapértelmezésben AUTO-ra változtatta, ami azt jelenti, hogy a biztonságos kommunikációt akkor használja, ha a forráseszköz nem szerepel a helyi IP-táblában LAN-on hozzáférhető címként.
A v7 néhány lemezhasználati funkciója már elérhető a v8-ban, beleértve a lemezhasználati információk frissítését, a felesleges adatok letörlését a lemezről és a tároló konfigurációjának érvényesítését. Ezek az eszközök a Kiszolgáló információk/Lemezhasználat oldalon találhatók.
RENDSZERKÖVETELMÉNYEK: 7.6.3-as platformot igényel.
A betegdosszién belül rögzített diktálások a lelet oldalról játszhatók le. A diktált hanganyag meghallgatása gombra kattintva megjelenik egy audio lejátszó ablak, amelyben a lejátszás indítása, leállítása és visszatekerése, a hangerő beállítása és a lejátszási sebesség beállítása vezérelhető. A Ctrl+Shift+F8 - 12 gyorsbillentyűkhöz ezek a parancsok vannak hozzárendelve. A hozzárendelések a parancssorból konfigurálhatók. Ezek a kezelőszervek hozzárendelhetők olyan eszközökhöz, mint például egy lábpedál. Lásd a HTML_diktálás visszajátszása
A kiszolgáló lehetővé teszi alternatív AE címek hozzárendelését. Ezeket a Beállítások oldal DICOM beállítások részének Alternatív AE-k szakaszában lehet hozzáadni, és újraindítani a DICOM szolgáltatásokat. A kiszolgáló ugyanúgy elfogadja a bármelyikükhöz címzett DICOM hozzárendeléseket, mint a fő tároló AE-hez címzett kéréseket. Lásd a DICOM kiszolgáló szakaszt
Néhány indítási feladat elvégzése eltarthat egy ideig, ami miatt a tomcat inicializálás közben nem reagál. Annak jelzésére, hogy a tomcat működik, nem akadozik, a felhasználók figyelmeztetést és előmeneteli visszajelzést kapnak, amikor megpróbálják megjeleníteni a bejelentkezési oldalt.
A médiakészítő szerver (MCS) konfigurálhatja a kliensalkalmazásnak visszaküldött, a médiafájl helyét jelző URL-címet, valamint a kapcsolódó átirányítási beállításokat. A konfigurációs eszközök a médiakészítő eszköz konfigurációs oldalának Átirányítási beállítások szakaszában érhetők el. Lásd Médiakészítő kiszolgáló; Eszköz hozzáadása
A dotcom információk GUI-ból való összegyűjtéséhez nyissa meg a Rendszergazda/Eszközök/Dotcom oldalt és válassza ki a Dotcom infó újragyűjtése (Recollect Dotcom Info) sorban lévő gombot. Lásd: Dotcom
Ha a törlési műveletet úgy konfigurálja, hogy az adott objektumokat törölje, a rendszer kiválasztott munkalisták szűrőjének kritériumait alkalmazza, így a megjelenített előnézeti lista csak azokat a vizsgálatokat mutatja, amelyekre a művelet vonatkozik. Lásd Műveletek törlése (Kiürítés konfigurálása)
A billentyűparancsok megszűntek. A GUI eszközöket eltávolítottuk. A meglévő billentyűparancsokat (ha voltak) eltávolítottuk a meglévő mappákból.
Az adatbázis-mezők értékreprezentációi (VR-ek) az Adminisztrátor/Rendszer/Címkék testreszabása oldalakon jelennek meg a rendszergazda felhasználók számára.
Az adminisztrátori vagy vizsgálatszerkesztési jogosultságú felhasználók a legfelső munkalista-kiszolgálóról áthelyezhetnek vizsgálatokat az egyik hub kiszolgálóról egy másikra. Az eszköz a munkalista eszköztárában vagy a lebegő eszköztáron érhető el. A kiválasztott vizsgálatok egy függönyoldalon jelennek meg, amelyről a felhasználó kiválasztja a célhub kiszolgálót. A kérések és a parancsikonok, ha ki vannak jelölve, nem kerülnek áthelyezésre. A felhasználó értesítést kap, amikor a mozgatás megkezdődik, majd egy újabbat, amikor az áthelyezés befejeződik vagy sikertelen. Ellenőrizze az üzenetküldő vezérlőpult elemen az értesítéseket, ha azok nem láthatók az értesítés visszajelzőn. Lásd: Multi Hub korrekció
Az olyan megszakadt vizsgálatokat, amelyekben az objektumok több csomóponton is léteznek, a rendszer (konkrétan a legfelső szerver) automatikusan felismeri és kijavítja. A funkció csak az új vizsgálatokat érinti. Alapértelmezés szerint engedélyezve van, és a Adminisztrátor/Kiszolgáló konfiguráció oldal Több hub tisztítása szakaszában kikapcsolható a Támogatói jogokkal rendelkező felhasználók számára. A folyamat azután indul, ha öt percen keresztül nem történt további objektum felvétel. Ebből a folyamatból származó összes tevékenységet naplózza a rendszer.
A visszaküldött DICOM objektumot nem dolgozható fel újra
Kiegészítő feldolgozás alkalmazására került sor a változtatás nélküli, ismételten elküldött objektumok azonosítására, a szükségtelenül újrafeldolgozás elkerülésére.
Az adminisztrátorok manuálisan zárolhatnak felhasználói fiókokat a felhasználói fiók táblázat zárolási eszközével, illetve a fiók Szerkesztés oldalának Jelszó szakaszában. Vegye figyelembe, hogy a manuálisan zárolt fiókok nem oldhatók fel automatikusan. A rendszergazdának kézzel kell feloldania a zárolt fiókot. Ebből a folyamatból származó összes tevékenységet naplózza a rendszer. Lásd: Felhasználói fiókok
Bevezetésre kerül egy dedikált webszolgáltatás felhasználói fiók típus. A webszolgáltatás felhasználói fiók típusok nem biztosítanak felhasználó oldali (front end) hozzáférést a PACS-hez, és a webszolgáltatás eszköz szerkesztési lapján az egyetlen felhasználói lehetőségként szerepelnek. Lásd az Új felhasználó hozzáadása; DICOM eszköz hozzáadása
Annak érdeké1ben, hogy a türelmetlen felhasználók ne adjanak be több adatmódosító kérést, mint például a vizsgálat felosztása, a vizsgálat szerkesztése, az eszköz szerkesztése és a fiók szerkesztése, az aktiváló gombot az első kattintás letiltja, és csak a művelet befejezése után válik aktívvá.
A webnézegető képnézetében a felhasználó összezavarásának elkerülése érdekében az előmenetel grafikai ábrázolása ki lett kapcsolva. A grafika mindaddig rejtve marad, amíg nem állnak rendelkezésre rendszerüzenetek.
Két új karakterlánc függvény áll rendelkezésre az adatok kényszerítésére vonatkozó szabályok használatához. A toUpper (nagyra) egy olyan karakterláncot eredményez, amelyben a bemenet összes karaktere nagybetűvé lett konvertálva. A toLower (kicsire) ugyanígy, a karakterláncot kisbetűvé konvertálja. Lásd: Kényszerítő szabályok
A DICOM média létrehozására külön komponens áll rendelkezésre. Ez a komponens helyileg vagy különálló, saját erőforrásokkal kiegészült kiszolgálón is futtatható, így a PACS kiszolgálót mentesíti az erőforrás-konfliktusoktól azokon a helyszíneken, ahol nagy a DICOM média létrehozására irányuló igény. A lehetőségek között szerepelnek az eredeti (beágyazott) médiakészítési szolgáltatások, az önálló komponensként futó helyi médiakészítési szolgáltatások és a távoli médiakészítési szolgáltatások. A jelenlegi alapértelmezett az eredeti beágyazott megoldás. A távoli médiakészítési szolgáltatások eszköze saját MCS licencet igényel. Lásd: Média létrehozás szerver
A törlési művelet konfigurációs függönymenüje lehetővé teszi a törlendő sorozatok és objektumok kiválasztását. A támogatott kritériumok közé tartozik a melléklet típusa, az átalakítás típusa, a modalitás, a sorozat leírása és az SOP osztály. Lásd: Műveletek törlése (Kiürítés konfigurálása)
FRISSÍTÉSI ÉRTESÍTÉS: A munkalista definíciók adatai átkerültek az adatbázisba. A művelet feldolgozás és az előhívás teljesítményének javítása érdekében a mentett munkalista definíciók (elrendezések, szűrők stb.) a fájlokból az adatbázisba kerültek. A támogató és csoportos munkalista-definíciók, valamint az aktív művelethez kapcsolódó felhasználói munkalista-definíciók a rendszer első indításakor átkerülnek az adatbázisba. Az összes többi munkalista-definíció idővel kötegelve kerül át, ütemezett feladattal (a részletek naplózásra kerülnek), vagy azonnal, amikor a felhasználó a frissítés után először bejelentkezik.
RENDSZERKÖVETELMÉNYEK: Ehhez a funkcióhoz a nézegető 8.0.52 verziója és az eRAD Desktop Apps 8.0.26 szükséges.
Ha egy harmadik fél által használt eszköz újra elküld egy képet ugyanazzal a példány UID-vel, a megjelenítőnek esetleg frissítenie kell a gyorsítótárában lévő adatokat. A döntés meghozatalához a nézegetőnek tudnia kell, hogy mikor frissítették utoljára az objektumot, de ez a kiszolgáló részéről erőfeszítést igényel. Ezért ennek az időbélyegnek a nézegetőre küldése a herpa adatok között, opcionális. A kiszolgáló beállítható úgy, hogy mindig elküldje ezt az időbélyegző értéket (alapértelmezett), vagy csak akkor küldje el, ha a nézegető kéri, vagy soha ne küldje el.
A felhasználói fiókok kötegelt szerkesztésekor elérhető mezők közé bekerültek a Beállítások, a Hálózat, a Hely és az Egyéb lehetőség. Kötegelt_felhasználói_fiók_műveletek
Az újabb böngészők biztonsági intézkedései korlátozzák a sütik beállítását az iframe-ekben a weboldalak közötti sebezhetőségek elkerülése érdekében. Az iparági szabvány lehetővé teszi a sütik használatát ilyen oldalak közötti forgatókönyvekben, beleértve az iframe-eket is, de csak HTTPS-ben. A kérések gyermekkiszolgálókra történő átirányításakor a sütik beállítása olyan, hogy megfeleljenek az új korlátozásnak.
A webnézegető memóriakezelése hatékonyabbá vált, így több webnézegető munkamenet futtatható. Memória szabadul fel, miután minden adatot továbbítottak a munkaállomásra, a kapcsolat megszakadt, vagy az adatok egy ideig érintetlenek maradtak.
Az alapértelmezett felhasználói fiókok oldalt javították. A visszavont jogok oszlop helyébe a Felhasználói jogok/jogok oszlop lépett. Vegye figyelembe, hogy előfordulhat, hogy egy felhasználó vagy a rendszer a régi oszlopokat használva mentett el egy alapértelmezett listát. A meglévő elrendezések törléséhez lépjen az Egyéb listák oldalra, válassza a szűrőmenüben a Felhasználói lista lehetőséget, és törölje az elmentett alapértelmezett listákat.
Az adatbázis mezőinek gyors és hatékony kereséséhez szükséges statisztikai adatok, különösen a korlátlan lekérdezés ellen védő lekérdezés minősítő adatai, automatikusan generálódnak, amikor szükség van rájuk.
FRISSÍTÉSI ÉRTESÍTÉS: A dotcom információk összegyűjtése olyan rendszerek esetében javasolt, amelyekben biztonsági mentés eszközök vannak konfigurálva. Dotcom információk összegyűjtése a fő dotcom kiszolgálókon és a tartalék szervereken.
A kiszolgáló által összegyűjtött dotcom konfigurációs adatok kibővültek a kiterjesztett dotcom hierarchia részét képező eszközökkel, beleértve a biztonsági mentési eszközöket, a forráseszközöket és más külső dotcom eszközöket. Megjegyzendő, hogy ez nem vonatkozik a dotcomon kívüli egyéb eRAD eszközökre, például egy külső eRAD PACS kiszolgálóra.
Az eszköz URL címének mezőhossza 64 karakterre nőtt.
A Feladatok lapon a rendszer alapértelmezett feladatlistája a Folyamatban lévő, az Ütemezett és az Újrapróbált feladatokat tartalmazza. Ezenkívül a felhasználó testre szabhatja saját alapértelmezett Feladatok oldalának listáját.
A rendszergazdák értesítést kapnak, ha egy meglévő AE címet próbálnak egy másik eszközhöz hozzárendelni.
Egy művelethez csatolt, mentett munkalista frissítésekor, a felhasználó felugró figyelmeztetést kap, hogy használja az új szűrőt minden egyező vizsgálathoz, beleértve a már feldolgozott és újonnan beszerzett vizsgálatokat is.
Külön hibaüzenet jelenik meg és kerül a hibanaplóba, amikor a kiszolgáló nem tud kapcsolódni az engedélyező kiszolgálóhoz.
Jelzi, ha bekerült a naplótáblázatba a Naplók oldalról kezdeményezett lekérdezések javításához.
Kódoptimalizálás történt a hisztogram generálásnál, ami javítja a nagyméretű (pl. CR), teljes pixelérték tartományú (16-bites) képek regisztrációs idejét.
A dokumentumtípus konfigurációs oldal felhasználó kijelölő mezője automatikus kiegészítésű legördülő listára módosult, ami megkönnyíti a hozzárendelést a sok felhasználói fiókot működtető kiszolgálókon.
A Média exportálás oldal felhasználó kijelölő mezője automatikus kiegészítésű legördülő listára módosult, ami megkönnyíti a hozzárendelést a sok felhasználói fiókot működtető kiszolgálókon.
Új felhasználói felületet kap a médiaalkotási feladatok konfigurálása és kezelése a PACS rendszerben. Konfigurációs beállítások a Rendszerbeállítások Média export panelén találhatók. A feladatkezelő felület az Archívum főmenü Média export füléből érhető el. Lásd a Média export és Média_munkamenet-kezelés részt.
NA
Támogatás az eltárolt, beolvasott dokumentumtípusokhoz. Lásd a Dokumentumtípus konfiguráció részben.
A Felhasználói fiókok munkalistáján található egy kötegelt szerkesztési lehetőség. Több bevitt elem kijelölése esetén, a szerkesztő felületen megjelennek a felhasználói jogosultságok, a beépülő modul jogosultságok és a jelszószerkesztés mezője. A módosított beállítások minden egyes kiválasztott fiókra vonatkoznak. Lásd a Kötegelt felhasználói fiók műveletek és Kötegelt csoportos műveletek részben.
Kalkulált mezőfüggvények hozzáadására került sor, a dátumok és idők felépítése és lebontása céljából, beleértve a dátum/idő elemek kivonását (year(), month(), day(), hour(), minute() és sec()), dátum felépítését (createdate()), műveletek alkalmazását dátum időszakokra (add(), sub(), mul() és div()), illetve az intervallumok számokká konvertálását (number()) és fordítva (interval()). Lásd a Számított mezők szabályai részt.
Kalkulált mezőfüggvények hozzáadására került sor, egy adott karakterláncon belüli alárendelt karakterlánc keresésére (indexof()), egy alstring konkrét pozícióba történő visszahelyezésére (substr()), két vagy több string összekapcsolására (concat()), egy string hosszúságának visszaállítására (strlen()), illetve stringek számokká konvertálására (number()) és fordítva (string()). Lásd a Számított mezők szabályai részt.
A kalkulált mezők numerikus függvényei úgy módosultak, hogy támogassák a lebegőpontos számokat és az egész számokat is. Egy újonnan bekerült függvény visszaállítja a lebegőpontos szám egész szám részét (floor()). Lásd a Számított mezők szabályai részt.
A belső definiálású prezentációs állapotok konvertálása DICOM kompatibilis objektumokká szöveges üzeneteket, kitűzéseket és szög méréseket tartalmazó exportáláshoz.
Korlátozások kerültek az LDAP azonosítókra, az LDAP vezérlők által használt karakterláncokkal való ütközések kiküszöbölésére. További beillesztett korlátozások akadályozzák meg az URL kódolással ütköző, speciális karakterek használatát. Lásd az LDAP konfiguráció részt.
Az adminisztrátorok képernyőüzenetet kapnak, ha az automatikus licencmegújítás sikertelenül zárult.
A rendszerbe való bejelentkezéskor a beállítások különböző okokból a gyorsítótárba kerülnek. A gyorsítótárban egyszerre bennlévő felhasználók száma korlátozott, a rendszer erőforrásainak védelmében. Az alapértelmezett beállítás, 200. Ez a beállítás a Kiszolgáló beállítások/Rendszer oldalon módosítható. Amikor eléri a küszöbértéket, a rendszer először törli a legrégebbi adatokat törli. Lásd a Rendszerbeállítások részt.
RENDSZERKÖVETELMÉNYEK: Jóllehet magának a funkciónak nincsenek rendszerkövetelményei, az adatstream (valós idejű adatletöltés/lejátszás) módhoz 8.0.32 vagy újabb nézegető szükséges.
Az utófeldolgozási műveletek esetében többféleképpen konfigurálható a feldolgozott adatmód. Ezek a lehetőségek, a HTTP adatmód, amely gwav1 technológiával dolgozza fel az adatokat, kompatibilis az összes korábbi eRAD PACS nézegetővel, illetve az adatstream mód, amely gwav3 technológiát használ a feldolgozáshoz, amelyet a legújabb eRAD PACS nézetgetők támogatnak. Az alapértelmezett, összes meglévő utófeldolgozási műveletre vonatkozó beállítás a HTTP adatmód. Lásd a Gyorsítótárban levő leletek utófeldolgozása (Utófeldolgozás konfigurálása) részben.
LDAP támogatás többek között konfigurációs felhasználói felület hozzáadására került sor. A további információkat, lásd az LDAP konfiguráció részben és az LDAP konfigurációs kézikönyvében.
Az adminisztrátorok egyedi logót rendelhetnek a kiszolgáló bejelentkező oldalához. A beállítási lehetőségek az Admin/Kiszolgáló beállítások/Webkiszolgáló menüpontban érhetők el. Lásd az Egyedi logó feltöltése részben.
Az adminisztrátorok egyedi logót rendelhetnek a kiszolgáló szalagcím területéhez. A beállítási lehetőségek az Admin/Kiszolgáló beállítások/Webkiszolgáló menüpontban érhetők el. Lásd az Egyedi szalagcím feltöltése részben.
Az adminisztrátorok dotcom jóváhagyást végezhetnek az Admin/Eszközök/Dotcom oldalon, lásd a Dotcom részben.
A felhasználói fiókokat zárolja a rendszer meghatározott számú sikertelen bejelentkezési próbálkozást követőem. A próbálkozások száma beállítható. Az adminisztrátorok a felhasználói fiók oldalon oldhatják fel a fiókokat. Lásd a Felhasználói fiókok részben.
A továbbított kérések státusza megjelenik azután, hogy a felhasználó kezdeményezte a kérést, ha a felhasználó azt választja, hogy látni szeretné. Lásd a Továbbítási állapot
A felhasználó azonosítók és felhasználói névlisták kezelése hatékonyabbá vált. Az egyértékű mezők automatikusan kiegészülők lettek, vagyis csak a bevitt kritériumoknak megfelelő találatok jelennek meg a listában. A többértékű kijelölési listák esetében, az elérhető felhasználói értékek csoportokban jelennek meg, melyeket a felhasználó szűrhet és egyenként kijelölhet.
A média importáláshoz (CD/DVD) a továbbiakban nincs szükség JNLP fájltámogatásra. Mostantól saját platformon futó alkalmazásként kezeli a rendszer. Lásd a DICOM média importálása részben.
A dokumentumok beolvasáshoz a továbbiakban nincs szükség JNLP fájltámogatásra. Mostantól saját platformon futó alkalmazásként kezeli a rendszer. Lásd a Dokumentumok beolvasása részt.