eRAD PACS Kiszolgáló
A szerverek hyperdirectoron keresztül történő regisztrálása esetén az alkalmazásszerver a regisztrációs hívás kezdeményezéséhez használt IP-t elsődlegesnek jelölte meg, de nem törölte a megjelölést a kiszolgálótól kapott állomáskonfigurációs információk IP-címeiről, ami több IP-cím elsődleges IP-ként történő felsorolását eredményezte.
A webes nézegető referenciakocka-indexe, amelyet az azonos fizikai teret megosztó sorozatok jelzésére használnak, helytelenül volt alkalmazva vizsgálati határokon túl, tévesen összekapcsolva egymástól független vizsgálatok sorozatait.
A webes nézegető olyan vizsgálattal történő indítása után, amely kevesebb sorozatot tartalmaz, mint az előző webes nézegető munkamenetben, a sorozat nézet remegve jelenhet meg, mert egy görgetési beállítás nem lett helyesen visszaállítva.
Ha egy felhasználó megpróbált törölni egy sorozatot vagy objektumot a Technikus oldalon, és egy másik felhasználó zárolta a vizsgálatot, a törlés nem sikerült, mert kétszeresen zárolva volt.
Amikor egy felhasználó egy felhasználói preferenciát szerkesztett, a naplóbejegyzés nem rögzítette a művelet típusát, amely jelezte volna, hogy a felhasználói preferencia szerkesztésre került.
Régi felhasználói profilbeállítás észlelésekor az automatikusan átalakításra kerül egy új értékre, így nincs szükség a felhasználó értesítésére.
Egy eszköz által támogatott SOP osztályok listája üres, amikor a forráseszköz a beépített alapértelmezést használta. Importáláskor a szkript az üres listát úgy értelmezte, hogy egyetlen SOP osztály sem támogatott. Most már úgy értelmez egy üres listát, hogy az az összes alapértelmezett SOP osztályt jelenti.
A munkalista szűrő címke mezője tévesen számítja ki a mező szélességét, ami miatt a címkék a mező határain kívül jelenhetnek meg.
Ha a felhasználó megszakít egy munkalista lekérdezést, amely aktiválja a lekérdezés minősítőt, az eredményül kapott táblázat nem tartalmazott oszlopfejléceket.
A kiürítési művelet objektumlistája frissítve lett, a hiányzó SOP osztályok hozzáadásához. A lista a ~/var/dicom/storageSOPClasses.lst fájl szerkesztésével és az apache újraindításával konfigurálható.
A felhasználói preferenciák irányítópult beállításai a Statisztika vezérlőpult-elem típusokat Üzenetek típusként listázták.
Amikor egy kép képponttávolsága negatív volt, a rendszer egy fix távolsággal írta felül az értéket, ami néhány képet összenyomottá tett. A meghatározott érték abszolútértékének használata használható távolságot biztosít anélkül, hogy prezentációs anomáliákat okozna.
Ha a lekérdezés minősítő felfüggesztett egy munkalista-keresést, és a munkalista elég hosszú ideig aktív maradt egy munkalista-frissítés indításához, a munkalista-frissítés figyelmen kívül hagyta a felfüggesztési állapotot, és a lekérdezést a lekérdezés minősítő ellenőrzése nélkül hajtotta végre.
A taskd leállítása, vagyis a leállásra adott parancs fogadása után de még a leállás előtt, új feladatok jöttek létre. Az új feladatokat létrehozó futó feladatok most a (feldolgozatlan) adatbázisba helyezik a feladatot.
A sorozat- és objektumszintű automatikus továbbítások nem voltak hatékonyak. Ha a frissítések küldése a továbbításra volt alkalmazva, feladatok jöttek létre a teljes vizsgálat újraküldésének ellenőrzésére, nem csak az érintett sorozatok vagy objektumok esetében.
Ha egy vizsgálatot törölnek a grafikus felhasználói felületről, a vizsgálat tisztító eszköz alkalmazását is beleértve, és több hivatkozás van a vizsgálatra, esetleg egy sikertelen szinkronizációs üzenet vagy küldési kérés eredményeként, a duplikált hivatkozás nem kerül törlésre, ami új feladatok összecsukását és eltűnését okozhatja ahelyett, hogy letisztulnának.
Amikor a felhasználó megpróbálta szerkeszteni egy vizsgálat Állapot mezőjét, de nem választott értéket a listából, majd egy másik mezőt választott szerkesztésre, mielőtt a Mentés gombra kattintott volna, egy java kivétel értesítés jelent meg a felhasználói felületen és a szerkesztés sikertelen volt.
Ha egy összevonás elkezdődik, de befejezetlen marad, amikor a szerver egy webszolgáltatási parancsot kap egy vizsgálat (különösen PbR fájl) szerkesztésére, miközben a sorok vissza vannak tartva és késedelmes objektumok állnak fent, amelyeket át kell mozgatni, a szerver észlelheti a PbR elavulási időbélyegeit a szerkesztés feldolgozása közben, és törölheti (elavulttá teheti) a vizsgálatot.
Időzítés alapján lehetséges, hogy a több hub tisztító eszköz ideiglenes fájlokat hozhat létre és hagyhat a célszerveren, amelyek végül az objektumtáblázatba kerülhetnek. Vegye figyelembe, hogy a v9 nem támogatja a több hub tisztító eszközt – nincsenek hub szerverek – de ez a változás a közös kódban található, így itt is alkalmazva van.
A betegdosszié XML oldaldefiníciói nem támogatják megfelelően a külső leleteket, ezért egy külső lelet makró hozzáadásakor a betegdosszié oldala kivételt fog megjeleníteni a külső SR lelet leképezésének megkísérlésekor. A kivételt okozó korlátozás eltávolításra került.
A listakezelési eszközöket felülvizsgálták és optimalizálták a zárolás kezelésének javítása és a holtponti állapotok elkerülése érdekében. A rendszer egyedi alapon zárolja a listákat, és elkerüli a globális zárolások használatát.
Chrome vagy Edge böngésző használatakor, és az URL-ben biztonságos HTTP használatakor úgy, hogy a szerver be van állítva a nem biztonságos HTTP protokoll kényszerítésére, az átirányított nézegetői kérések végtelen ciklusba kerültek, és a vizsgálat nem töltődött be. A megoldás a biztonságos HTTP használata, amikor deklarálva van, a szerver biztonságos kapcsolati beállításától függetlenül.
A Java VM nem tudta beállítani az automatikus újrapróbálkozási mutatót a jelkezelőben, és amikor megszakítás történt egy blokkoló (zároló) függvény hívásakor egy feladatfájl létrehozása közben, a feladat létrehozása sikertelen volt ahelyett, hogy újrapróbálkozott volna.
A taskd JVM leállítására tett kísérletek, miközben a kód egy nem létező taskd hallgatóhoz próbált csatlakozni egy cikluson belül, a megszakítás akár tíz percig történő elhúzódását okozták.
Amikor a rendszer hitelesítő módban fut, és egy vizsgálat több kapcsolódási ponton is létezik, csak az egyikükön lévő adatokat észlelte, mert a megfelelő csomagoló nem jött létre az adatbázisban az adatok megszerzésekor és tárolásakor.
Feladatok felhasználói felületről történő újraütemezése esetén az ütemezési parancs nem jött létre, a begyűjtési feladat így hibába ütközött a feladat tulajdonságainak begyűjtésekor.
Az összevonás gombra való dupla kattintás egy kérés vizsgálathoz való igazítása során kétszer hívta meg a funkciót. Második alkalommal normál vizsgálatösszevonást hajtott végre, a vizsgálategyesítési oldalt jelenítve meg a javítási oldal helyett.
Egy speciális karaktereket tartalmazó tárolt leletsablon betöltésekor, a speciális karakterek nincsenek felismerve, és helyükön érvénytelen karakterek jelennek meg.
A Chrome frissítése után a farm konfigurációjának érvényesítésére tett kísérletek biztonságos HTTP-kapcsolat használatával nem tudtak csatlakozni a többi kiszolgálóhoz, mert a válasz fejlécében nem volt meghatározva a kereszteredetű beágyazó irányelv beállítás.
A szolgáltatási osztály oszlop origin és replica eszközök számára az Eszközök konfigurációs oldalán üres volt, mivel az eszközosztály megváltozott, és ezek az opciók nem kerültek kiterjesztésre.
Egy kódszintű lehetőség áll rendelkezésre az alacsony szintű naplóbejegyzések elnyomására egy adatbázis tábla zárolásakor. Néhány alacsony szintű hiba kezelése magas szinten történik, a naplóbejegyzés így szükségtelen és félrevezető lesz.
Az adatok exportálására tett kísérletek a forrásszerverről sikertelenek voltak, mert a replikátor erőforrásait ellenőrző migrációs eszköz kivételt észlelt, amikor a feladatok számát gyűjtötte össze az összes szerverről. Ezenkívül az adatgyűjtési folyamat kétszer futott le, szükségtelenül. Ez javításra került.
Időzítés alapján egy adatbázis-kapcsolat nyitva maradhatott egy munkaszál bezáródása során, ami adatbázis-kapcsolatokat szivárogtatott, és végül megakadályozta az adatbázishoz való hozzáférést.
Amikor a gyorsítótár tárolója hitelesítő módba van állítva, előfordulhat, hogy az átviteli kiszolgálók nem találják meg a vizsgálatot a gyorsítótárban, mert a tároló kezelője olyan kérést adott ki a folyamkiszolgálónak, amely nem futtatható (mivel a taskd nem fut az átviteli kiszolgálókon), ami a nézegetőkben lévő képek letöltésének sikertelenségéhez vezet.
A JSP fájlokban jelen lévő kereszteredetű fejlécek konfliktusokat okoztak, mivel az Apache már automatikusan hozzáadja ezeket, ami képek teljes kitömörítésének meghiúsulásához vezetett.
Egy hiányzó animációs kioldó miatt néhány annotált érték rejtve maradt a webes nézegetőben.
A Feladatok oldalhoz görgetősáv került hozzáadásra, hogy elférjenek a sok (regisztrációs) kiszolgáló feladatlistái. Emellett ha az átviteli kiszolgáló egyszerű módban van konfigurálva, ami azt jelenti, hogy nem futtat feladatokat, nem jelenik meg a Feladatok oldalon.
Amikor a farm érvényesítő fut, a szerepkonfigurációs fájlt minden kiszolgálóra továbbítja, amely felülírja az egyedi konfigurációkat néhány kiszolgálón. A fölösleges áttöltési hívások megszüntetésre kerültek, és a kiszolgálók úgy lettek beállítva, hogy csak az alkalmazáskiszolgálótól fogadjanak áttöltési hívásokat.
A sok regisztrációs szerverből álló szerverfarmokon az adatbázis-frissítési kérelmek meghiúsulhatnak, és túlléphetik a maximális újrapróbálkozások számát, amikor megpróbálják regisztrálni a megszerzett objektumokat ugyanabban a vizsgálatban. Az újrapróbálkozások számát növeltük, és a próbálkozások eltérő időközökre lettek szüneteltetve az ütközések elkerülése érdekében.
A hiányzó mini panel beállítás hozzáadásra került a felhasználói preferenciák oldalának webes nézegető szakaszába.
Az objektumok feldolgozása során létrehozott ideiglenes könyvtárnevek nem voltak egyediek, ami nem megfelelő megosztott tárolási környezetben. Az ideiglenes könyvtárnevek mostantól egyedi azonosítót tartalmaznak.
Ha a kép nem tartalmaz képet, vagyis az összes képpontérték azonos, a tömörített IQ kép túl rövid ahhoz, hogy egyedi adatfolyamokra lehessen bontani, ami letöltési hibát okoz.
A webes nézegető sikeresen megjelenítené a képet, de kivételeket jelentett, ha az ablak szélessége vagy középpontja nulla volt. Az értékek egyre lettek állítva a kivétel elkerüléséhez.
Egy funkció, amely az összes taskd-t futtató kiszolgálón ellenőrzi a feladatsorokat, meghibásodott a taskd limitált verzióját futtató kiszolgálókon, ami néhány folyamat hibáját okozta, az átviteli kiszolgálók újramelegítési kérelmeit és féregjáratos átvételeket is beleértve.
A feldolgozott adatok objektumonkénti hozzáférése (a 3. szintű tárolón) az adatok újramelegítése és regisztrálása során gyenge teljesítményt eredményezett, ha az alapul szolgáló tárolási technológia lassú volt. A folyamat megváltozott, hogy az adatokat a helyi gyorsítótárban tárolt blobokba gyűjtse a 3. szintű tárhely elérésének csökkentése érdekében.
Amikor egy objektum regisztrálása történik, és a taskd munkamenet nem indítható el, az objektum előzetesen áthelyezésre került a vizsgálati könyvtárba. Amikor a Dcreg feladat végül elindul, a rendszer újrapróbálkozásra küldi a regisztrációs feladatot, és amikor végrehajtásra került, nem talált adatot az ideiglenes könyvtárban, kilépett és felszabadította az objektumot.
Amikor az objmeta fájl adatainak az objektumtáblázathoz történő hozzárendelése sikertelen volt, a hivatkozások eltávolítása memóriaszivárgást eredményezett, ami végül egy OOM killert hozott létre, amely leállította a taskd-t.
Olyan vizsgálatok törlésekor, amelyek objektumait (blobjait) betöltötték az objektum gyorsítótárba és az objektum gyorsítótár adatbázis táblájába, a rendszer törölte a gyorsítótár adatokat, de nem sikerült eltávolítani az adatbázis bejegyzést.
Ha egy kivétel történt egy Művelet vizsgálatok listáján történő alkalmazása során, egyik vizsgálat sem lett befejezettként jelölve, mert az állapot rögzítése a folyamat végén történt. A vizsgálatok következő ciklus során történő újrafeldolgozásának elkerülése érdekében a befejezési állapot az egyes vizsgálatok feldolgozása után azonnal rögzítésre kerül.
A vizsgálat részletei a Naplók oldal egyik bejegyzésénél hiányoztak, mert néhány konfigurációnál nem került alkalmazásra a belső dátumtípus változását, és néhány helytelen COLID volt használatban.
A MySQL kapcsolat megszakadhat, ami a Java VM összeomlásához vezethet egy olyan vizsgálat objektumtáblázatának betöltésekor, amely nagyszámú (több ezer) objektumot tartalmaz.
Adatátvételi (féregjárat) módban futva, az Eredeti kiszolgálón létrehozott kérések a Replica (v9) szerveren újra létrejönnek, és tartalmazzák az .info fájlt. Amikor már nem átvételi módban van, a v9 szerver nem támogatja a .info fájlokat. Ennek eredményeként a szerver nem tudja megfelelően feldolgozni a kérést. A kiszolgáló most már felismeri ezt az állapotot, és ha lehetséges, kiválasztja az egyik kérést elsődleges kérésként.
A webes nézegetőnek minimum 16 kilobájtra van szüksége a tömörített adatfolyamban. Amikor a streamelt fájl kisebb volt ennél, a kitömörítés sikertelen volt, és nem jelent meg kép.
VISSZAFORDÍTHATÓSÁGI ÉRTESÍTÉS: Az új blob formátum (.f.ei4) nem kompatibilis a régebbi verziókkal. Lefele váltás esetén a feldolgozott (blob) adatokat ki kell üríteni és újra kell generálni.
A herelod tömörített adatfolyamának alkalmazása nem sikerült a kezdeti minőségszámítási módszerrel. Az olyan kis képek esetében, mint az MR és a CT, ez miniatűr méretű (alacsony felbontású) képeket eredményezett. Normál méretben megjelenítve ezek gyenge minőségű képek voltak.
Ha két PbR fájl létezik egy hibás vizsgálatban, a rendszer nem próbálja meg azt kijavítani. Rögzíti a leletet, és a vizsgálatot hibás állapotban hagyja, hogy az Adminisztrátor manuálisan tudja helyreállítani.
Ha megkettőzött objektum érkezik, miközben az eredeti egy összecsukható feladat része, és a feladat meghiúsul, akkor a megkettőzött objektum nem adódott hozzá az összecsukható feladathoz annak újrapróbálásakor, ahogyan annak történnie kellett volna.
A keresztoldali szkriptek sebezhetősége az egyedi logó feltöltési funkciójában megszüntetésre került.
Ha a betegdosszié egy korábbi vizsgálatot sorolt fel, de a felhasználó nem fért hozzá ehhez a vizsgálathoz a hozzáférési lista korlátozása miatt, a rendszer hibát jelentett, amikor megpróbálta megjeleníteni a leletet a betegdossziéban. A rendszernek felül kell írnia a korábbi vizsgálatok hozzáférési korlátozásait, ha a felhasználónak joga van megtekinteni a jelenlegi vizsgálatot.
A webszolgáltatás Lelet parancsa hibát jelez, ha a kérés nem tartalmazza a feltételes Opció paramétert, vagy ha az Opció paraméter nem tartalmazza a feltételes UpdateEditable elemet.
Egy hibakeresési naplóbejegyzés jött létre, de nem sikerült ellenőrizni a kivételi feltételeket, ami félrevezető naplóbejegyzést eredményezett. Ha a kivétel nem jelez hibát, a bejegyzés már nem kerül naplózásra.
A keresztoldali szkriptek sebezhetősége a technikus oldal egy komponensén megszüntetésre került.
Amikor több felhasználó nyújtott be kérelmet egy (vizsgálat-)lista iránt, az eszköztár globális zárolást alkalmazott, ami késleltetett válaszhoz vezetett. A globális zárolás ennél és más eszköztáraknál RW zárolásra lett cserélve.
A teljesítmény javítása, amely csak akkor frissíti a webes nézegetőt, amikor a nézet/kép változik, megszüntette azt az indítót, amely aktiválta az elrendezési rács eszközt, ezzel letiltva a rács elrendezés módosításának lehetőségét.
Egy tömörítési művelet által feldolgozott objektum mindig újraregisztrálásra került, még akkor is, ha az objektumot nem kellett tömöríteni, és ezért nem kellett újraregisztrálni.
Egy vizsgálat infoCollector fa segítségével való törlésekor, például a vizsgálat tisztító eszköz használata esetén, ha az érintett adat nem létezett, a rendszer nem észlelte, hogy az adat nem létezik, és kivételt jelentett.
Egy weboldal vezérlőpult elem egy felhasználó irányítópultjához történő hozzáadása után kivétel történt, mert a megosztott modul nem ellenőrizte a feltételes objektum jelenlétét.
Az egyes kapcsolt eszközön elérhető szabad hely ötpercenként naplózásra került, de a kalkulátor percenként futott. A kalkulátor most már ötpercenként fut.
Amikor egy személynév mező úgy volt meghatározva, hogy egy felsorolt névlistát használjon, a rendszer nem tudta figyelmen kívül hagyni a névformázási karaktereket az egyezések ellenőrzésekor.
A webes nézegető rács elrendezésének kiválasztását lehetővé tevő elavult funkció aktiválható, ami hibás eredményekhez vezethet. Az elavult eszköz eltávolításra került.
A rácselrendezés 1-jelölésűről másra változtatása után a hivatkozás eszköz gombja hibásan jelenhet meg, mivel az nem létezett az eredeti elrendezésben, és nem lett figyelembe véve a frissített elrendezésben.
A taskd újraindítása után a feladat hozzáadódik az adatbázishoz, és a relatív prioritás magasra változtatása esetén, a feladat neve megváltozik az adatbázisban, de az objektumban nem. Ennek eredményeként a feladat a várakozási sorban marad.
Az azonnali törlés és a leletek megtartásának lehetőségei kölcsönösen kizárják egymást, mégis mindkettő aktív volt egy kiürítési művelet beállításakor. A leletek megtartására szolgáló négyzet bejelölése most már letiltja az azonnali törlés és az egyező objektumok kiürítése opciókat, és fordítva.
Ha a beteg orientációja érvénytelen, valószínűleg kerekítési hibák miatt, az alapértelmezésre áll vissza, de ez azt okozhatja, hogy a webes nézegető keresztbe korrelálja a nem összefüggő képeket. Ennek elkerülése érdekében az egyes vektorértékek jelentősége csökkent, és amennyiben alkalmazható, a referenciakocka figyelmen kívül hagyásra kerül.
A médiakészítési feladatok az újrapróbálkozási sorban maradtak egy média munkamenet megszakadása után. A feladatok célja az adatbázisrekordok és a médiakönyvtár eltávolításának észlelése volt, de kivétel lépett fel a könyvtár létezésének ellenőrzésekor, ami miatt a feladat újrapróbálkozásra került.
Egy egyesített csoportot tartalmazó összetett listát használó előletöltési művelet adatbázis kivételt eredményezett, mert az előletöltési kérések ütköző csoportosítási irányelveket alkalmaztak.
Egy irányítópult áthelyezése egyik oldalról a másikra az irányítópult konfigurációs oldalán csak akkor került mentésre, amikor a vezérlőpult elem létre lett hozva. A későbbi áthelyezés működni látszott, de a módosítás nem került mentésre.
Az alkalmazásszerver hibanaplója figyelmeztető üzeneteket tartalmazott a nem alkalmazható komponensek futási hibájáról.
Profilbeállítások felhasználók közötti, grafikus felhasználói felület profil másolása másolási profil eszközével történő másolása esetén néhány eszköztár elhelyezése és billentyűparancs-táblázata nem másolódott át teljesen.
A hitelesítő mód egy új állapotkódot vezetett be, amelyet az adattár egy hiányzó mappa jelzésére használ. A rendszer egyes részei nem tudták felismerni az állapotot, ami hibákhoz vezetett a kivételkezelés helyett, különösen a kérések létrehozásakor.
Ha hiba történt egy megjegyzés betegdossziéba történő hozzáadása során, az üzenet eltűnt, miután a felhasználó nyugtázta azt, de egy adatmező törlésének sikertelensége megakadályozta a felhasználót abban, hogy újra megpróbálja bevinni a megjegyzést.
Több frissítési gomb jelent meg néhány táblázatoldalon, beleértve a média exportálás oldalt is, amelyek közül csak az egyik hajtotta végre az oldal frissítését.
Egy feltöltött PDF fájl megjelenítése nem sikerült a szerverfarmon, mert a dokumentum tartalmának kinyerésére vonatkozó hívást, amelyet egy regisztrációs szerver végez, az alkalmazásszerveren bocsátották ki.
Ha a média exportálás táblázat oldala rejtett mezőket tartalmaz, amelyek közül néhány szerepelhet az alapértelmezett listában, a felhasználó hibaüzenetet kaphat.
Egy helytelen karakterkódolási érték miatt néhány nézegető konfigurációs panel címkéje érvénytelen szövegkaraktereket tartalmazott.
Az állapot beállítása a nézegető bezárásakor mind a leletszerkesztési, mind az állapotbeállítási jogosultságokat megkövetelte. Ez ki lett javítva, és csak az állapotbeállítás szükséges az állapot megadásához a nézegető munkamenetének befejezésekor.
A streaming kapcsolat hívásai időtúllépési kivételeket adtak vissza a lekapcsolási kivételek helyett, ami miatt az átviteli kiszolgáló szálakat szivárogtatott. Több időtúllépési válasz fogadása után az átviteli kiszolgáló közvetlenül ellenőrzi a kapcsolatot, hogy az lezárult-e, majd felszabadítja a kapcsolódó szálakat.
A kulcsképek nem jelentek meg a weboldal leleteiben, mert a feldolgozott adatok nem tartalmazták a tömörített képadatokat.
FRISSÍTÉSI ÉRTESÍTÉS: Ez a változás a gyorsítótárazott adatokra vonatkozik. Az érintett adatok újrafeldolgozása szükséges. A webes nézegető nem vette figyelembe a képponttávolság-információkat minden lehetséges helyről, különösen az ultrahang régió szekvenciából. Képponttávolsági információ nélkül a webes nézegető képpontokban jelenítette meg a méréseket lineáris egységek helyett.
A farm érvényesítő eszköz nem vette figyelembe, hogy a tároló csatolások csak olvashatók, amikor a rendszer átvételi módban fut, ezáltal érvénytelen figyelmeztetést generált.
Meglévő felhasználói fiók új fiók létrehozásához történő használata során a rendszer figyelmen kívül hagyta a kötelező mezők ellenőrzését, és létrehozhatta az új fiókot a kötelező mezők hiányában.
Egyes másodlagos képrögzítési objektumok nem tartalmazták a szükséges orientációs adatokat az objektum megjelenítéséhez, így a webes nézegető nem tudta azt létrehozni, ami megjeleníthető kép hiányát eredményezte.
Egy távoli kiszolgáló eredményeinek monitor oldalán történő megjelenítésére tett kísérletek kudarcot vallottak, amíg a távoli kiszolgáló helyben nem futtatta a monitor oldalt.
A Művelet konfigurálása nem támogatott adattípusokat adott vissza, amelyek miatt a DVCL motor kivételt jelentett.
Amikor egy DICOM Q/R SCP több visszakeresési AE címet ad vissza a válaszban, és egyik sem egyezik a rendszerben regisztrált eszközökkel, kivétel történt, és a visszakeresés nem sikerült.
Ugyanazon objektum kiszolgálóra történő többszöri küldése esetén egy versenyfeltétel részben feldolgozott állapotban hagyhatja a vizsgálatot.
Ha az egyik XML bejegyzés a felhasználói import fájlban szerkezetileg érvénytelen volt, a rendszer leállította az importálás feldolgozását. Mostantól naplózza, kihagyja az érintett rekordot tartalmazó felhasználót, és folytatja a következő bejegyzéssel.
Egy új vizsgálat befagyasztott kezdeti állapotot mutat mielőtt az első regisztrációs feladat befejeződik és a vizsgálat jelentése létrejön az adatbázisban.
A csoportmegnyitási kérések tévesen rendeléseket tartalmaztak az előzetes vizsgálatok listájában. Ezek el lettek nyomva. Vegye figyelembe, hogy a lezárt kérések továbbra is megnyithatók, ha a munkamenet során elsődleges vizsgálatként vannak feltüntetve.
A dinamikus puffertársítás a web assemblyben érvénytelenítheti a korábban kiosztott puffereket, ami kivételt eredményezhet.
A műveleti listák nem tudták megtartani a vizsgálatok sorrendjét új vizsgálatok hozzáadásakor (az ezt követő csoportok feldolgozását is beleértve), mert a dátumbélyegző nem biztosította a szükséges felbontást, és egyes adatok feldolgozása módosította a hozzáadási dátum értékét.
Ha egy grafikonra érkezett kérés a szervertől, mielőtt a szerver összegyűjtötte volna az adatpontokat, alapértelmezés szerint egy érvénytelen (nagy) kiinduló érték jelenhetett meg.
Szinkronizációs probléma lépett fel egy webszolgáltatási parancs hibájának generálásakor, ami egy szükségtelen naplófájl létrejöttét eredményezte. A feldolgozási sorrend kijavításra került, a rendszer a megfelelő hibát jelenti, és nem generálódik naplófájl.
Ha a felhasználó be van jelentkezve a Replica kiszolgálóra és a rendszer átvételi módban fut, a prezentációs állapotok mentése nem sikerül a szerveren, mert a feltöltés nem találta meg az Origin szervert. Emellett a kérelem mindig sikeres állapotot adott vissza, vagyis a felhasználó nem volt tudatában annak, hogy a művelet meghiúsult.
DICOM média befagyasztott vizsgálaton történő létrehozásakor a herpa adatok nem érhetőek el. Ennek eredményeként a média ezek nélkül jön létre, és az adatok feldolgozásra kerülnek, amikor a felhasználó megnyitja a nézegetőt és betölti a vizsgálatot.
Egy vizsgálat leletének többszöri szerkesztése során kiszivárogtak a vizsgálat hivatkozásai, amelyek nem kerültek eltávolításra, így a vizsgálat főzött állapotban maradt, még újramelegítés esetén is.
A lekérdezés minősítő sokkal alacsonyabb eredményszámok miatt oldott ki, mint a beállított küszöbértékek, mivel a csatolt táblázat nem tartalmazott egyedi kritériumokat.
A változatlan állapotú és ezért vizsgálat előkészítést nem kiváltó regisztrációs feladatok miatt újraküldött objektumok megakadályozhatják az előző vizsgálat előkészítése feladat végső lépésének végrehajtását. Ennek eredményeként a véglegesített vizsgálatokból hiányoztak a herpa adatok.
Az ortogonális orientáció ellenőrzésekor a nullaközeli értékek lebegőpontos összehasonlítása tévesen alaphelyzetbe állította és eltávolította a lokalizációs vonalakat.
Egy sorozat vagy kép technológus nézet oldaláról történő törlése után a képek megjelenhetnek a fő nézegetőben, amikor a vizsgálat betöltődik, ha a nyitott kérés a vizsgálat előkészítő feladatának befejezése előtt kerül kiadásra.
A webes nézegetőben ha a kurzor egy kép görgetése során egy miniatűrön/kereszthivatkozott kép fölött folt, a görgetés egy hiányzó egér esemény miatt leállt.
A technikus oldal képlapozójának képei hiányoztak, mert a süti munkamenet azonosító nem került átadásra az átviteli kiszolgálónak.
Média különböző kiszolgálókon lévő vizsgálatokból történő létrehozása esetén egy érvényes, de lényegtelen kivétel kerül naplózásra, amely egy automatikusan növekvő mező azonosítójának létrehozására tett sikertelen kísérletet jelez.
Az Apache monitor meghibásodhat, ha egy szál név lekérdezését a szál befejezése után végzi.
A farm érvényesítő oldal nem ismerte fel a színséma beállítását, és sötét mód használatakor sötét szöveget jelenített meg.
Egy külön szál jön létre a gwav kitömörítés kezelésére a webes és technikus nézegetőkben. Bizonyos esetekben további szálak feleslegesen indultak el, és a rendszer nem kezelte a meglévőket megfelelően. A szálak között cserélt pufferek továbbá nem kerültek megfelelően felszabadításra, ami memóriaszivárgást eredményezett.
A feladat oldal korlátozta a megjeleníthető feladatadatok mennyiségét. Nagy feladatlisták megléte, vagy sok kiszolgáló számos összevont feladata esetén a rendszer túlléphette a puffer méretét, ami kivételt és csonkolt eredményeket eredményezett.
Egyéni adatbázis mező hozzáadása után a lokalizált érték nem létezik az erőforrás fájlban, és ez hibajelentést generált a naplókban.
Tévesen hibaüzenet keletkezett a heti naplóban, amikor a felhasználó módosított néhány beállítást.
A Hounsfield annotáció a kiszolgálón történt a nyers adatfájlok felhasználásával. Mivel a v9 verzió megszüntette a nyers fájlokat, az eszköz meghibásodik, ami hibaüzenetet eredményez a webes nézegetőben. Az annotációs funkció átdolgozásra került, hogy kliensoldali képadatokat használjon.
Ha egy rendszerüzenet akkor jelent meg, amikor a felhasználó egy felugró panelt jelenít meg a Beállítások oldalról, az üzenet tartalma üres volt.
A tárolókezelő hibakeresési naplózása alapértelmezetten engedélyezve volt. Úgy módosult, hogy alapértelmezetten ki legyen kapcsolva.
Az átviteli kiszolgáló összeállító folyamata egy ciklusban ragadhatott, ha az utolsó bejegyzés többszörös bejegyzéseket tartalmaz ugyanahhoz a fájlhoz, és a fájl feldolgozása meghiúsul. Az állapot nem kerül továbbításra ugyanazon fájl többi folyamatához, ami miatt ezek a folyamatok végtelenül várakoznak.
A visszatérési kód elégtelen ellenőrzése lehetővé tette, hogy egyes rendszerlisták (azaz a @system fiók tulajdonában lévő listák) megjelenjenek a nem adminisztrátorok mentett szűrőlistáján.
A jelszó erősségére vonatkozó figyelmeztető üzenet egy már nem támogatott funkcióra utalt. Az üzenet frissítve lett, hogy tükrözze a jelenlegi megoldást.
Bizonyos a lelet oldalon elérhető eszközök meghibásodtak, amikor a profil fájlformátuma XML-re változott. Ezek közé tartozik a radiológus megjelenítéséhez, a transzkripciós eszköz megjelenítéséhez és a kulcskép méretének kiválasztásához használt mező.
Egy vizsgálaton elvégzett műveleteket jelző naplóbejegyzések érvénytelen, a vizsgálat állapotának megváltozását jelző rögzített szövegben szerepelnek.
A tömörítési műveletek meghiúsulhatnak, és a sikertelen sorba kerülhetnek, ha a vizsgálatot kiürítik a feladat futása előtt vagy közben.
A bármilyen forrásból érkező DICOM médiakérelmek, amelyek egy olyan sorozatot vagy objektumot kértek, amely nem volt része az alapértelmezett – jellemzően az első – sorozatnak vagy objektumnak, meghiúsultak, mert a hozzárendelt könyvtárazonosító az alapértelmezett azonosítójával került meghatározásra. Mivel az alapértelmezett sorozat/objektum nem volt jelen, a könyvtár nem volt megtalálható a médiafájl létrehozásakor.
Egy keresési eredményeket megjelenítő funkció nem ellenőrizte a felhasználó jogosultságait, lehetővé téve, hogy valaki helytelenül használja az URL-t korlátozott adatok eléréséhez.
A Feladat oldal szűrői a név mezőkben nem találtak egyezést. A Feladatok oldalon található szűrő funkció csak egyszerű szöveges szűrőket támogatott. Mostantól a bonyolultabb névszűrőt is támogatja.
A tétlen átviteli kiszolgáló szálakban lévő időkorlátos adatbázis-kapcsolatok a folyamkiszolgálók újraindulásakor egy (regserver) összeomlást eredményezhettek.
A nem védett szálkezelés a tárolókezelőt használó adatbázis-kapcsolatok körül rendszerösszetevők összeomlását okozhatta, a taskd, apache és regserver szolgáltatásokat is beleértve, amikor ezek egy ideig tétlen állapotban voltak (körülbelül nyolc óráig vagy a mysql várakozási időszakánál hosszabb ideig).
Objektumok beszerzése esetén a rendszer a vizsgálati könyvtárat a kényszerítési szabályok alkalmazása előtt hozta létre. Ha a kényszerítési szabály arra utasította a rendszert, hogy dobja le (azaz ne regisztrálja) az objektumot, egy üres vizsgálati mappa maradhat fenn. A rendszer most már csak azután hozza létre a vizsgálati könyvtárat, hogy tudja, regisztrálni fogja az objektumot.
A koszos jelző kezelő hatóköre megváltozott, amikor a rendszer elkezdte gyorsítótárazni a tárolókezelő példányokat. Most már ellenőriznie kell, hogy más szálak módosították-e a koszos fájlt. Emellett az erőforrások megterhelésének elkerülése érdekében egy egyszerű memóriazárral helyettesítették a szükségtelen okos szemaforzárat, amely a koszos jelző kezelő saját gyorsítótárazott szennyezett mutatójához való hozzáférésekor jött létre.
Egy gyorsítótárban tárolt adatbázis-kapcsolat, amely hatékony hozzáférést biztosít a tárolókezelőből, nem volt használatban a checkoverload funkció által.
Egy féregjárat (adatátvétel) értesítés feldolgozása a nem létező vizsgálat törléséhez a Replica kiszolgálón sikertelen volt, mert a vizsgálat meta könyvtára nem létezett. Ennek eredményeként az Origin kiszolgáló további értesítéseit nem lehetett elküldeni.
Az Előkészített vizsgálat adatbázis mező alapértelmezett értékének hiánya azt eredményezte, hogy minden, a féregjáraton keresztül (adatátvétel) regisztrált vizsgálatnál NULL érték lett hozzárendelve, megakadályozva ezzel, hogy az oszlop megjelenjen a munkalistán.
RENDSZERKÖVETELMÉNYEK: Ez a javítás egy Origin-oldali javítást igényel. A 7.2-es verzióhoz a javítás a 7.2 medley-97-ben található. Egy Replica rendszer szinkronizálási üzeneteket kapott több hubból, amikor a vizsgálat megszakadt (azaz több hubban volt elhelyezve) egy Origin rendszeren. Egy üzenet további objektumok létezését jelezte. A másik azt jelzi, hogy az objektumok és még a vizsgálat is törlésre kerültek. Az üzenetek Replicához való megérkezési sorrendjétől függően előfordulhatott, hogy néhány objektum regisztrálatlan maradt.
A tömörített adatfájlok fájlnévkiterjesztésének módosítása nem került alkalmazásra a blob fájlkereséseknél, ami a JPG képek letöltési kérelmeinek sikertelenségét okozta.
A metaadat-objektumok elemzésére használt eszköz figyelmen kívül hagyta az üres záró mezőket, így az adatok frissítéskor csonkolódtak. A csonkolt adatok miatt az adatimportálás (az átvétel során) meghiúsult.
Az objektum metafájljaiban található üres záró mezők esetén a rendszer lerövidítette az adatokat, ami azok olvasásának sikertelenségét eredményezte.
Egy Origin kiszolgálón található vizsgálatok Tárolásra állított feldolgozási móddal nem tudnak gyorsítótárat vagy feldolgozott adatokat létrehozni a Replica szerveren. A v9-es verzió óta az adatok mindig feldolgozásra kerülnek, így a rendszer az átvétel során nem veszi figyelembe a beállítást.
Ha egy csoportos kérelem kérést tartalmaz, a nézegető betölti a vizsgálatokat, a rendelést is beleértve, de a képek nem jelennek meg, mert a rendelés nem tartalmazott blobadatokat, ez pedig megállította az összes kép adatfolyamát.
Ha egy kiszolgálófarm több kiszolgálóból áll, de nem tartalmaz terheléselosztót, rendszerint azért, mert minden meghatározott szerepkört csak egy kiszolgáló lát el, ami egy általában érvényesítési tesztelés során alkalmazott ritka, de érvényes konfiguráció, az intracom kliens nem futott, mivel szükséges volt a terheléselosztó jelenléte.
A vizsgálat újramelegítése és újraindexelése az adatok átvétele során ideiglenes fájlokat találhatott és regisztrálhatott a vizsgálat könyvtárában, ami egyes objektumok duplikálását eredményezhette.
Bizonyos különleges karakterek, az aposztrófot és a backslash karaktert is beleértve, a szöveges karakterláncokban backslash karakterrel előre beszúrva kerültek az adatbázisba. A munkalistában megjelenítve a felesleges backspace karakter is megjelent.
FRISSÍTÉSI ÉRTESÍTÉS: Ez a javítás csak új adatokra vonatkozik. A hiba által érintett meglévő vizsgálatokat törölni kell az objektum gyorsítótár-táblázatból. Ha az objektumtáblázat adatainak utolsó mezője üres, amikor az objektumot a metaadatbázisból kiveszik, az adatok csonkításra kerültek, és a következő betöltés megszakadt.
Átvételi módban a másodlagos kiszolgáló nem tudta létrehozni az eredeti kiszolgáló által küldött rendeléseket, mert a másodlagos kiszolgáló, amelynek tárhelye csak olvasható, megpróbálta létrehozni a mappát.
Egy művelethez hozzárendelt szűrt lista módosítása azt eredményezte, hogy a művelet helytelenül kezelte az aktuális tartalombeállítást, így a művelet a beállítástól függetlenül az aktuális adatokra lett alkalmazva.
Átvételi módban a felhasználók és a rendszer nem tudnak kéréseket létrehozni replica módban, mert az megpróbálta saját maga létrehozni a vizsgálati adattárat ahelyett, hogy a kérést továbbította volna az eredeti kiszolgálóra.
Az újramelegítési feladatok időtúllépése esetén azok általános regisztrációs hibaként lettek kezelve, a sikertelen feladatok sorába küldve azokat az újrapróbálkozási sor helyett.
Egy rosszul kezelt paraméter egy vizsgálat műveletfeldolgozó táblázatból történő eltávolítására irányuló hívásban megakadályozta, hogy a szűrési kritériumoknak már nem megfelelő vizsgálatok eltávolításra kerüljenek a táblázatból, ezzel tartósan erőforrásokat használva.
Egy MySQL lekérdezés eredményének tárolására szolgáló adatstruktúra a lekérdezés végrehajtása előtt lett feloldva, ami miatt az írás egy nem meghatározott memóriaterületre történt, ez pedig a taskd összeomlását eredményezte.
Ha egy műveleti listán levő vizsgálatok nem módosulnak a művelet eseményei között, a művelet nem kerül végrehajtásra, mert az üres tömb ellenőrzése még azelőtt történt, hogy a lista tömbbé lett volna alakítva.
Néhány megfigyelő eszköz, különösen az SQL lekérdezés ideje (s), a Memóriahasználat és a Tényleges memóriahasználat értéke helytelenül kezelte a bemeneti adatformátumot, ami érvénytelen vagy hiányzó kimeneti grafikonokat eredményezett.
A felhasználók és csoportok importálása a v7.2-ből sikertelen volt, mert a csoporttábla neve megváltozott, hiányzott az üres táblázatok ellenőrzése, és a műveletszűrő táblázat nem tartalmazott azonosító mezőt.
Egy (munkalista) táblázatszűrő egy érték szűrőkritériumok területére történő áthúzásával való alkalmazása esetén a COLID hiányozhat, ami kivételt és sikertelen lekérdezést eredményez.
Összetett listák alkalmazásakor előfordulhatott, hogy kimaradtak azok a rekordok, amelyek megfeleltek az egyik listának, de a másiknak nem, ha a második lista olyan kritériumokat tartalmazott, amelyek kizárták az első listán szereplő rekordokat. A lekérdezés különálló listák egyesítéseként való kezelésével az összes egyező vizsgálat befoglalásra kerül.
A nézegető által benyújtott lelet nem tudta beszúrni a vizsgálat dátumát és a vizsgálat idejét, mivel megváltozott az adatbázis dátum/idő rekord formátuma.
Egy, a jelszóemlékeztető funkció használatakor előforduló biztonsági sebezhetőség megszüntetésre került.
Az eszközök importdevices.sh nevű eszközimportáló szkriptből való kizárásának lehetősége tévesen csak a DICOM eszközökre vonatkozott. Már az összes eszköz ellenőrzésre kerül a kizárási lista alapján.
Néhány hívás a tároló abszolút elérési útjának lekérésére sikertelen volt, ha maga a tároló gyökere egy szimbolikus hivatkozás volt.
Amikor a tároló gyökere megegyezik a tároló csatlakozási pontjával, az ideiglenes fájlok a tároló gyökérkönyvtárába kerülnek a tmp könyvtár helyett. Amikor az objektum a tárolóba került, a rendszer megkísérelte eltávolítani a fájlt az ideiglenes adatkönyvtárból ahelyett, hogy a tároló gyökérkönyvtárából tette volna ezt, így felügyelet nélküli fájlokat hagyott az ideiglenes adatkönyvtárban.
A kezdeti minőségű (IQ) képek a feldolgozott tárolóra lettek mentve a (lassú) 3. szintű tárolón ahelyett, hogy a helyi gyorsítótár tárolóra (gyors 1. szintű tárolón) kerültek volna.
Egy vizsgálat párhuzamosan több szálon történő feldolgozásakor a zárolásvezérlés nem volt hatékony, mert hosszú idő telt el az újrapróbálkozások között.
Egy megnyitott nézegető megnyitott betegdosszié-panellel, melynek nézegető munkamenet időkorlátja lejárt, frissítési hívásokat kezdeményez, amelyek kivételeket eredményeznek a hibanaplóban.
Amikor SQL kivétel történt az adatbázis keresése közben, azt a rendszer esetleg hibásan kezelte, és egyes esetekben törölhette egy művelet „kész” listáját. A következő alkalommal, amikor a művelet sikeresen végrehajtotta a lekérdezést, az összes vizsgálat (újra)feldolgozásra került.
Új webszolgáltatási eszköz létrehozásakor az alapértelmezett felhasználó beillesztése egy meglévő webszolgáltatási eszközből történik az új eszköz alapértelmezett felhasználójához.
A tétlen adatfolyam-kapcsolatok olyan alvó üzemmódba léptek, amely nem biztosított elegendő CPU ciklust.
Ha egy NFS-megosztott meghajtó esetében engedélyezett a törlés, a makespace() futtatása nem sikerült, mivel a lemezhasználati adatokat gyűjtő eszköz nem működik NFS-re szerelt eszközökkel. Az eszköz mostantól a csatolt könyvtárat használja az eszköz helyett.
Bizonyos feltételek mellett, különösen egy vizsgálat újramelegítésekor, amikor a rendszer rövid időn belül több feladatot végez el, a feladatok számlálása nem frissült megfelelően, és néhány befejezett munka továbbra is látható maradt a Feladatok oldalon.
Amikor a gyorsítótár feldolgozása során hiba lépett fel, a hiba megfelelően kezelésre került, de a rendszer az állapotot ennek ellenére Cooked-ra állította. A hibaértékek most már ellenőrizve vannak, biztosítva, hogy az állapot tükrözze a feldolgozási eredményeket.
Nem volt megoldás a hideg vizsgálat új objektumok megszerzése utáni újramelegítésének indítására.
A képek nélküli vizsgálatok kizárásra kerültek a főzési folyamatból, annak ellenére, hogy herpa adatokat és üres blobokat igényelnek, mielőtt a felhasználó megnyithatná őket.
Amikor a rendszer a felhasználó munkalistáján szereplő következő/előző vizsgálatokkal kapcsolatos információkat továbbított a nézegetőnek, a kiszolgáló helytelenül kezelte a nulla képet tartalmazó vizsgálatokat. Ennek eredményeként a nézegető tévesen letilthatja a következő/előző vizsgálat gombokat.
A műveleti szűrő állapotai az Egyéb listák szűrőpanel oldalán szövegmezőből felsorolt értékek listájára változtak.
Néhány eszköztárfunkció redundánsan hívja meg önmagát, ami globális zárolási problémához vezethet. Ezek a zárak helyi zárakra lettek cserélve, hogy megszüntessék a zárolási problémák lehetőségét.
Egy átviteli kiszolgáló által támogatott kapcsolatok száma 8192-re nőtt. Vegye figyelembe, hogy minden kapcsolat két szálat igényel, így a maximális egyidejű felhasználói kapcsolatok száma 4096.
A nézegető egyik fájlja, magát a nézegető végrehajtható fájlját is beleértve, sem került átmásolásra a DICOM adathordozóra, mert miután az adathordozó opcióbeállításai átmásolásra kerültek az adatbázisba, a beállítási értékek nem lettek megfelelően átalakítva logikai értékekké, és így félreértelmezésre kerültek az adathordozó létrehozásakor.
A PBS fájlba (az átviteli kiszolgáló munkamenet-hitelesítésének támogatása érdekében) beillesztett hozzáférési kulcs rossz helyre került, ami miatt a nézegető félreértelmezte a vizsgálati listát egy új munkamenet indításakor.
Ha kiszolgálófarmként van konfigurálva, az átviteli kiszolgáló és az alkalmazáskiszolgáló különállóak, és az alkalmazáskiszolgáló által kezelt munkamenet-azonosító nem elérhető a streaming kapcsolatok számára. Ennek eredményeként a webes nézegető hozzáférését egy átviteli kiszolgálóról nem lehetett hitelesíteni egészen addig, a munkamenet azonosítót a streaming protokollban átadó változtatás érvénybe nem lépett.
A preferált web assembly kód betöltése nem sikerült, mert a webes nézegető felületéről hiányzott egy MIME típusmeghatározás, ami arra kényszerítette a webes nézegetőt, hogy egy kevésbé optimális technológiára térjen vissza.
Az objektumok tároló helyének megszerzésére irányuló felesleges és időigényes hívások eltávolításra kerültek, mivel a vizsgálat helye nem változik.
Egy vizsgálatot főzésre előkészítő herpa létrehozási feladatok rekurzívan zárolták a gyorsítótár tárolót, ami időtúllépési késéseket okozott.
Azok a feladatok, amelyek egy objektumtábla rekordját állítják vissza a metaadatokból, összeomolhatnak mélyen a JNI-ben, amikor egy gRPC klienst hívnak meg a JNI-ben azután, hogy adatbázis-műveleteket is végeztek a JNI-ben. A helyzet elkerülése érdekében az objektum gyorsítótár-leképezése C/C++nyelvre lett átdolgozva a gRPC JNI-ből történő meghívásának megelőzéséhez.
A PDF létrehozó eszköz hívásakor egy szükségtelen munkamenet-azonosító beszúrása végtelen ciklusba és hibába sodorja az átalakító szkriptet DICOM média létrehozásakor.
Két különböző zár zárolásának és feloldásának következetlen sorrendje egy vizsgálat adatainak újrafeldolgozása során a feladatkezelő holtpontjához vezethet.
Az alapértelmezett MySQL kapcsolati korlátok növelése után (lásd HPS-371, ebben a verzióban kiadva) megállapításra került, hogy egyetlen alapértelmezés nem elegendő. Az eredeti 4 volt a rendszer számára a jobb kapcsolatkorlát alapértelmezése, így ezt a beállítást visszaállítottuk. Az alapértelmezett korlátok a Tomcat és a Hermes esetében mostantól 32-re vannak beállítva. A kapcsolati pool mostantól szükség szerint hoz létre kapcsolatokat, ami azt jelenti, hogy alapértelmezés szerint egy sem inicializálódik. Az alapértelmezett korlátok más Java VM-ek számára a ~/var/conf/modules.xml felülíró fájl segítségével határozhatók meg. Lásd a Jira-t az érintett Java VM-ek listájáért és a konfigurációs részletekért.
A MySQL verziószámának egyeztetésére használt minta megváltozott az aktuális verzióban, ami érvénytelen hibaüzeneteket eredményez a naplófájlban.
A munkalista vizsgálati sorának kiválasztása következetlenné válhatott, ami egy kötegelt eszköz helytelen alkalmazásához vezetett.
Kettő vagy több vizsgálat új vizsgálatba való egyesítése, amely ezután egy másik vizsgálattal egyesül, egy törlési kérelemmel követve érvénytelen állapotadatokat hagyhatott az adatbázisban a zárolás hiánya miatt az egyesítési és törlési kérelmek feldolgozásakor, ami megakadályozta az eredeti vizsgálatok regisztrációját újraküldés esetén.
Míg a terheléselosztó szerver nem használja a távoli adatbázist vagy egy helyi adatbázist, naplózási adatokat generál, és ezek az adatok a globális adatbázisban rögzítésre kerülnek. Ennek eredményeként a terheléselosztó szerverhez szükséges a mysql komponens.
A médiaimportálás nem frissült a kiszolgálófarm szerepköreinek támogatására, és az alkalmazáskiszolgálóra próbálta feltölteni az adatokat feldolgozás céljából. Ez a funkció frissült, hogy a médiatartalmat a megosztott ideiglenes tárolóba töltse fel, és a regisztrációs kiszolgálóhoz nyújtsa be az importálási parancsot.
Az exportált munkalisták aktív felhasználói munkamenet nélkül is letölthetők voltak, ha a felhasználó manuálisan összeállította a megfelelő URL-címet egy böngészőablakban.
A frissített DCMTK eszköztár megváltoztatta a minták képpontonkénti értékének feldolgozását a YBR_FULL_422 többrétegű objektumoknál, ami hibát eredményezett a teljes kép méretének kiszámításakor. Olyan megoldás került alkalmazásra, amely felfogja az érintett képi objektumokat, és kiszámítja az objektum által meghatározott teljes kép méretét.
Objektumszintű naplóbejegyzések helytelenül szerepeltek a naplózási adatbázisban. Ez javításra került, hogy csak az örökös naplókban jelenjenek meg.
A terheléselosztó szerver konfigurációja állomásneveket használt IP-címek helyett, ami nem fog működni azokon a helyeken, amelyek nincsenek beállítva FQDN-ek feloldására. A generáló szkript mostantól az IP címeket használja, amikor azok elérhetők, és állomásnevekre vált vissza, ha nem állnak rendelkezésre.
A felhasználó által kezdeményezett vizsgálattörlési kérelmek a taskd zárolását okozzák, amikor egy törölt feladat megpróbál egy új tisztítási feladatot hozzáadni.
Egy nemrégiben kijavított hiba megakadályozott egy RIS felhasználót abban, hogy megnyissa a Teljesített kéréseket a nézegetőben vagy a webes nézegetőben. Ezen viselkedés támogatása helyreállításra került.
Egy kiszolgáló kezdetektől történő telepítése során a hyperdirector RPM behúzásra kerül előfeltételként, de nem indul el, ami indítási hibát okoz, mivel elvárás, hogy működjön.
A hyperdirector elindítása előtti módosított környezeti változó fel nem vétele miatt a kiszolgáló érvényesítő meghibásodott.
A felhasználói munkamenet kezelésében a kiszolgálófarmon végrehajtott módosítások nem kerültek alkalmazásra a teljesítményfigyelő oldalon, ami kivételt eredményezett.
A terminál ablakában a rendszerindító szkript futtatásakor megjelenő pörgettyű grafika több új sort dobott a képernyőre, mert az animált karakter több bájtos karakterkészlet-támogatást igényelt, amely alapértelmezés szerint nem volt alkalmazva. A karakter három ponttal lett helyettesítve annak jelzésére, hogy a feladat folyamatban van.
Amikor a felhasználó megváltoztat néhány beállítást, a munkamenet frissítése frissíti ezeket a beállításokat, így azok azonnal hatályba lépnek. A hozzárendelt nézegető módosítása hiányzott erről beállítás listáról. Ennek eredményeképpen az érintett nézegető módosításai nem történtek meg, amíg a felhasználó nem kezdeményezett új webes munkamenetet.
A csoporttag szerkesztési oldalon található Mozgatás balra gomb a csoportlista középpontjához került elhelyezésre. A sok csoportot tartalmazó rendszereken ez a gombot az első képernyőn kívülre helyezte. A gomb áthelyezésre került a lista tetejére.
Egy rendszerlistához rendelt értesítési műveletet szerkesztésekor a címzett e-mail lista üresen jelent meg, ahelyett, hogy felsorolta volna az értesítési címzetteket.
Ha a kiszolgálóhoz nincs alapértelmezett dokumentumtípus rendelve, a mellékletfeltöltési grafikus felhasználói felület nem szűrte az oldal egyéb beállításait, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy nem támogatott beállításkombinációkat rendeljenek hozzá, ami egyes feltöltések sikertelenségét okozta.
Egy nemrégiben végrehajtott változtatás a munkalista betegdossziéjában megjelenő leletek túl széleskörű alkalmazásához vezetett, ami befolyásolta a nézegető betegdossziéjában használt régi típusú indexelést, így a külső leletek elérhetetlenné váltak a nézegető betegdossziéjának ablakából.
A DCMTK eszköztár módosításai lehetővé tették, hogy a rendszer az engedélyezett mezőméretnél hosszabb UID-ket generáljon. Az UID-k generálására szolgáló algoritmus módosításra került, így minden UID egyedi és a megengedett hosszúságon belül van.
A tárolókezelő adatbáziszárolást használ, de amikor nem tud csatlakozni az adatbázishoz, egy nem kezelt kivétel következik be, amely elrontja a zárolási mechanizmust.
A feldolgozott adattárat nem tartalmazó vizsgálat újrafeldolgozásakor a jit feldolgozási rutin tévesen örökölt miniatűr képeket hozott létre.
A Korrigált állapot (p0000) és a Meglévő lelet állapot (p0002) gyárilag alapértelmezett számított mezői nem jelentek meg a konfigurációs oldalon, nem voltak módosíthatók és nem voltak elérhetők munkalista oszlopként. Az adatmezők típusai megváltoztak, de az új típusokat az adatbázis nem kezelte.
Míg néhány értesítési e-mail konfigurációban megfelelő az üres e-mail cím, erre szükség van, ha a lista tulajdonosa a rendszerfiók. Ezekben az esetekben a felhasználók nem tudják aktiválni a műveletet, amíg nem adnak meg egy e-mail címet.
Ügyféloldali kivétel lépett fel, amikor a felhasználó a bejelentkezés után azonnal kijelentkezett, mielőtt a munkalistát megjelenítette volna.
Ha munkalista frissítés történik (kézi vagy automatikus) a betegmappában egy lelet szerkesztése közben, olyan munkalistában amelyből egy vizsgálat eltűnik, a munkalista sorainak újrarendezése a leletszerkesztő oldalt is frissítette, törölve az esetleg beírt leletadatokat.
A felhasználói fiók zárolási állapota és a bejelentkezési adatok hibás információkat jelentettek, amikor a felhasználó a sor elején lévő kiválasztási jelölőnégyzet bejelölésével választotta ki a fiókot. Az információk akkor sem voltak következetesek, ha több fiókot jelöltek ki.
Egy kezelőpult betöltésekor a bejelentkezés után kivétel léphetett fel egy inicializált változó ellenőrzésének sikertelensége miatt.
Amikor egy felhasználó által kezdeményezett, feladattal kapcsolatos művelet, például egy ütemezett feladat prioritásának megváltoztatása hibát okozott, a visszatérési kód értelmezése helytelen volt, így a zárolás érvényben maradt. Ennek eredményeképpen az új feladatok nem futottak.
A vizsgálatok automatikus kéréshez igazításakor, amikor a beteg neve a megfeleltetési kritérium, ha a beteg neve aposztrófot tartalmazott, keresési kivételt és az automatikus helyesbítés sikertelenségét eredményezte.
A részlegesen hozzáférhetetlen jelző a munkalistán téves státuszt jelenthetett, ha a felhasználó a Bővebben gombra kattintott további vizsgálatok megjelenítéséhez, miközben a rendszer még mindig gyűjtötte azokat. A státusz beállítására irányuló hívás sikertelen volt, mert az oldal nem kezelte a kérést.
Az indító szkript a helyi eredményváltozó helyett a globális eredményváltozót adta vissza, miután egy kiszolgálófarm minden egyes kiszolgálóján elindította az egyes szolgáltatásokat, ami akkor is sikeres állapotkódot eredményezett, ha egy vagy több kiszolgáló nem tudott elindulni.
A globális korlátozások véletlenül blokkolták a nem vizsgálat vonatkozású adatokat a Naplók oldalról.
A v7.2-ről a v9-re történő frissítéskor az olyan munkalista szűrő listák, amelyek neve túl hosszú ahhoz, hogy beleférjen az adatbázisba, kimaradnak, és a konzol ablakban figyelmeztetés jelenik meg. Egy probléma ilyen kezelése azt okozta, hogy a következő listát figyelmen kívül hagyta a rendszer, így a frissítés azt is kihagyta, minden figyelmeztetés nélkül.
Az értesítési e-mailben lévő hiperhivatkozásból, amely elindítja a képeket a webes nézegetőben, hiányzott a bejelentkezési kérés. Ha egy böngészőben nem volt már érvényes munkamenet-süti, a webes nézegető nem tudta betölteni a képeket.
VISSZAFORDÍTHATÓSÁGI ÉRTESÍTÉS: Ez a változás szükségessé teszi az összes feldolgozott és gyorsítótárazott adat újbóli létrehozását egy olyan formátumban, amely nem kompatibilis a korábbi szoftververziókkal.
RENDSZERKÖVETELMÉNYEK: Ehhez a módosításhoz 9.0.4.4 vagy újabb nézegető szükséges.
Nagyon speciális és valószínűtlen körülmények között a tömörítési algoritmus olyan mátrix-határfeltételekkel találkozhatott, amelyek miatt a tömörítési próbálkozás sikertelen volt, és így nem volt feldolgozott kép.
A képek átméretezésére szolgáló algoritmus, azért hogy illeszkedjen a rendelkezésre álló webnézegető keretbe, idő előtt befejeződhetett olyan képek esetében, amelyek mérete nem a kettő hatványa. Ennek eredményeképpen a kép átméretezése rosszul sikerült és elmosódott lett.
A technikus nézet oldal nem tiltotta le a több kapcsolódási ponton megtalálható részleges vizsgálatok továbbítását, szerkesztését és törlését.
A feldolgozott adattároló eltávolítása nem változtatta meg a feldolgozás státuszát befagyasztottra, mivel az állapotváltozást nem alkalmazták a visszahívás során.
A felhasználónév szűrő legördülő menüje a felhasználónevet és a felhasználó azonosítót felcserélhető módon használta mind a megjelenítésben, mind az adatbázis-lekérdezésben, ami zavaros eredményekhez vezetett. A mező lehetővé teszi a felhasználók számára a felhasználónevek megadását, és mind a felhasználónév, mind a felhasználó azonosító megjelenik, de a parancs meghívásakor az alkalmazott érték a felhasználó azonosító.
Amikor néhány nem látható karaktert, például bal és jobb nyilat írtak be a felhasználónév mező legördülő paneljébe, mondjuk a felhasználónévre szűréskor, a weboldal szükségtelen keresést kezdeményezett az adatbázisban.
A felhasználónév legördülő menükben néhány alapértelmezett elemnek meg kellene maradnia, még akkor is, ha a típus-előjelző karakterláncot alkalmaznak, de ezek is kiszűrődtek.
Amikor a web szolgáltatások eszközszerkesztő lapján az alapértelmezett felhasználó konfigurálásakor egy szövegbeviteli mezőből kikattintottak, a stílustábla törlődött, majd a visszakattintáskor a szövegmezőbe, a felhasználó egyéni színbeállítása nem került alkalmazásra.
A manuális továbbítás beállítása oldalon a felhasználónév mezőt (mappába történő továbbításkor) blokkolhatta a felugró menü.
A munkalista betegmappában lévő lelet nézetben a lelet kiválasztó eszközök nem működtek megfelelően: a színséma hardveresen sötét témára volt programozva; a lelet komponens ikonok nem jelölték ki a megfelelő lelet komponenst; és a lelet komponens ikonja helyett a törlés gomb volt kiemelve. E problémák megoldása mellett egy új gombot, az Összes lelet megnyitása gombot adtunk hozzá, amellyel az összes lelet komponens egyetlen nézetbe tölthető.
VISSZAFORDÍTHATÓSÁGI ÉRTESÍTÉS: A lefele váltáshoz a bővítmény licenc(ek)et újra kell generálni.
A mammográfia, a 3D térbeli és a fúziós bővítmények rövid neve megváltozott a v7-ben használtakhoz képest, így a frissítés után a bővítmény licencét nem ismerte fel a rendszer.
A kiszámított mezők konfigurálásakor elérhető címkék listája nem volt rendezett, ami megnehezítette egy adott címke megtalálását.
A rövid időformátum kezelőjének módosítása nem kezelte a negált keresési feltételekre vonatkozó kéréseket.
Az 1:1-től eltérő képarányú képek miatt a technikus nézet oldal képlapozója részleges képeket mutatott, és a görgető eszközök nem működtek. Emellett az oldal miniatűr képméret beállításait is használhatatlanná tették.
Egy vizsgálat megnyitására tett kísérlet, miközben még több regisztrációs szerveren keresztül zajlott a rögzítése, olyan versenyfeltételt eredményezett, hogy a nagy bináris objektumban (blobban) lévő herpa adatok több képre hivatkoztak, mint amennyit feldolgoztak.
A PbR objektumban lévő információk összegyűjtésének kísérlete az alkalmazás kiszolgálóról sikertelen volt, mivel a herelod csak a regisztrációs kiszolgálón fut. Ez hatással van néhány webszolgáltatás-parancsra és más funkcióra, például a vizsgálat szerkesztésére a munkalistából. Egy új intracom szolgáltatás került bevezetésre a PbR objektum tartalmának regisztrációs kiszolgálóról történő lekérdezésére.
A felhasználó kezelő egy javításával a technikus nézet oldal vagy a webnézegető oldal betöltésekor szükségtelen bejelentkezés kérő hívás került beillesztésre.
A vizsgálatokhoz vagy megrendelésekhez csatolt mellékletek feltöltése hiba nélkül befejeződött, de a mellékletet nem mentette el a rendszer. Ennek oka egy hibás környezeti változó volt, az MCS komponens vezérlőszkriptjével kiterjesztve.
Amikor a vizsgálati adatok gyűjtése sikertelen volt, az eredmény nem tartalmazott olyan hibát, ami kivételt eredményezett.
Bár a hivatkozott adattárak használata nem javasolt - a csatlakoztatási pontokat kell linkelni, nem az adattárakat - a konfiguráció megengedett. Ha jelen volt, a rendszer nem mindig próbálta feloldani a linket, ami hibákat eredményezett a vizsgálat státuszának ellenőrzésénél.
A GUI által kezdeményezett kéréseket egy vizsgálat újrafeldolgozására vagy újraaktiválására, mindig egyetlen regisztrációs kiszolgáló hajtotta végre. Most a rendszer ezeket a feladatokat körkörös elrendezésben osztja ki a terhelés elosztása érdekében.
A helyi gyorsítótár adattárolót és annak alapértelmezett konfigurációs fájljait a cases ctrl (esetszabályozás) szkript hozza létre az indítás során, de a cases ctrl szkriptet nem a regisztrációs vagy a stream kiszolgálók hívják be. Ez a funkció átkerült a dcviewer ctrl szkriptbe.
A Biztonsági beállítások oldal és más kiszolgáló konfigurációs oldalak közötti váltáskor a biztonsági oldal tartalma frissülhet és felülírhatja a másik oldal adatait, mivel egy aszinkron hívás túl sokáig tarthatott.
A cw3 támogatás hozzáadásakor a webnézegető és a technikus nézet oldalaihoz, néhány új javascript oldal nem került be a hibakeresési módban futtatásakor.
A felhasználói fiókok oldalán a bejelentkezett felhasználót jelző mutató azért nem szerepel, mert az adatbázisban megváltozott az időbélyegző mező típusa, de a pipa nem frissült ennek megfelelően.
A lelet kezelésekor, például a lelet véglegesítésének feloldásakor vagy a függelék eltávolításakor behívott visszavont funkció kivételt eredményezett. A visszavont funkciót a v9 által támogatott funkció váltotta fel.
Amikor egy DICOM AE a DICOM visszakeresés kéréssel kér egy vizsgálatot, a továbbítási feladatok nem alkalmazzák a lágy szerkesztési módosításokat, így az adatok a legfrissebb frissítések nélkül kerülnek elküldésre.
Amikor a helyi MCS szolgáltatást egy munkalista kiszolgálóról két vagy több különböző hub kiszolgálóról származó vizsgálatokat tartalmazó DICOM média létrehozására használták, a hub kiszolgálókon létrehozott ideiglenes könyvtárnevek nem mindig egyeztek meg a munkalista kiszolgáló könyvtárneveivel. Ha a nevek nem voltak egyediek, a konfliktus miatt hiányoztak a fájlok. Ezenkívül az MCS a DICOMDIR fájl létrehozását az első hub kiszolgálóról történő átvitel befejezése után elkezdte, és nem várta meg az összes hub kiszolgálóról történő átvitel befejezését.
Az adatbázisban a Boole mezők kezelésének módosítása nem terjedt ki a felhasználói fiók zárolási állapotának mezejére, ami a zárolt felhasználói fiók feloldására tett kísérletek sikertelenségét okozta.
Bár a felhasználók valószínűleg nem nyitnának meg kéréseket vagy nulla képet tartalmazó vizsgálatokat, az erre irányuló kérések előfordulhatnak, és azokat a rendszer kezeli is. A folyamkiszolgáló azonban nem tudta feldolgozni ezeket a vizsgálatokat, ami fennakadást eredményezett a nézegető megnyitására tett próbálkozáskornál.
Amikor a jövőbeli várólista legfelső eleme egy aktív dcregupdate (dc regisztráció frissítés) feladathoz tartozó prepstudy (vizsgálat előkészítés) feladat volt, a feladatot a rendszer elhalasztotta, de a rendszer nem távolította el a várólista tetejéről. Mivel a feladatkezelő csak a várólista legfelső elemét nézte, a feladat-feldolgozás holtpontra jutott.
Amikor a stream (adatfolyam) kapcsolat kivételbe ütközik, például egy váratlan SSL kivételbe, a megjelenítő megpróbálja újra létrehozni a kapcsolatot egy gyors kapcsolat token kibocsátásával, de a kiszolgáló érvénytelen választ küld vissza, így a nézegető akadozik, miközben a megfelelő válaszra várva határozatlan ideig várakozik.
A stream (adatfolyam) információs naplófájlt nem forgatták, és tovább nőtt. A fájl bekerült az örökös naplóforgatási ütemtervbe.
A stream (adatfolyam) csatornára történő egyidejű írások, amelyeket a metrikus streaming adatok adatfolyamba való felvétele okozott, adatsérülést eredményeztek a csatornán. Ennek enyhítésére a bejövő parancsokra adott szinkron válaszokat egy dedikált kimenő várólistára küldi a rendszer. Emellett egy mechanizmus is működik az adatcsomagok méretének korlátozására. Ezt a vezérlési beállítást, a nézegető rendeli hozzá, szükség szerint.
Ha egy hub szerverről biztonsági mentés készült, utána nem érkezett parancs a dotcomon keresztül, a képkorrekciós kérés törlésére, miután azt végrehajtották a képen. Ennek eredményeként a vizsgálatot nem lehetett megnyitni a RIS-ből, mivel a vizsgálat keresése több elemet eredményezett (a vizsgálatot és a visszamaradt kéréseket).
A névmezőkre, a vizsgálat méretére és a több értéket tartalmazó mezőkre vonatkozó munkalista-szűrők frissítésre kerültek, hogy támogassák a korábbi verziókban elérhető funkciókat, beleértve az egyes névkomponensekre való keresés lehetőségét.
Az adatbázis-mezőhöz rendelt felsorolásos értékek hossza nem volt ellenőrzött, ami váratlan értékeket és eredményeket okozott. A hossz a konfigurációs oldalon kerül meghatározásra, és az értékek hosszának érvényesítése a mentés előtt történik.
Az Internet Explorerből érkező váratlan kivételeket nem kezelték megfelelően, ami egy weboldali kivételt eredményezett.
A súgóoldalak új ablakban történő megnyitásához használt módszer alapértelmezés szerint blokkolta a felugró ablakokat. A beállítást úgy módosítottuk, hogy az új lap a felhasználó nyugtázása nélkül is megnyílhasson.
Egy olyan dotcomban, ahol a gyermekkiszolgáló a szülő, előfordulhat, hogy egy szerkesztett lelet a gyermekkiszolgálón kerül feldolgozásra, és átkerül a szülőhöz, mielőtt a szülő regisztrálta volna az eredeti leletet. Ha egy leletértesítési esemény a lelet regisztrálása előtt érkezett a szülőhöz, a rendszer nem váltotta ki az eseményértesítést az összes mező frissítése előtt.
A statikus felhasználói fiókok, például a rendszerfiók speciális kezelése miatt a felhasználói fiókok exportáló szkriptje nem tudott semmilyen információt exportálni. A szkript mostantól figyelmen kívül hagyja a statikus fiókokat.
A „Vizsgálat módosítva” mező nem ismerte fel a leletobjektumok mentését. Ennek eredményeként a vizsgálat ujjlenyomata nem frissült, és a módosítás státusza érintetlen maradt.
Amikor egy DICOM eszköz bejegyzést hoz létre vagy módosít egy duplikált AE címet használva, és a felhasználó úgy dönt, hogy figyelmen kívül hagyja a figyelmeztetést, és mégis elmenti, a szoftver nem alkalmazta a módosítást, mert a felülbírálat jelzőt figyelmen kívül hagyta.
Ha a vizsgálatfrissítés és a vizsgálatfelvétel eseménye ugyanazon időszakon belül történik, a vizsgálatfelvételről szóló értesítő üzenet az üzenetszám csökkentési folyamat miatt kioltásra kerülhet. Mostantól a vizsgálat felvételi események nem záródnak össze a vizsgálatfrissítési eseményekkel együtt.
A tartós adatbázis-kapcsolat helyreállítására használt mechanizmus nem volt implementálva, ami adatbázis-hozzáférési hibákat eredményezett.
Az 1 MB-nál nagyobb tömörített képeket tartalmazó vizsgálatok sérült (zajos) képeket jelenítettek meg, mivel a feldolgozás nem pufferelte megfelelően az oldalakat.
A feladatkezelő leállíthatta a kérésről szóló értesítések elküldését a webszolgáltatás eszközeinek, ha a webszolgáltató eszköz elérhetetlen, és újabb próbálkozásként küldött egy üzenetfeladatot, de aztán törölte vagy felfüggesztette azt. Amikor a webszolgáltató eszköz ismét elérhetővé válik, a jövőbeni üzenetek összeomlanának a törölt újrapróbálkozási feladat mögött.
Az egyéni munkalista elrendezések importálásának javítása után a v7.2-ről v8-ra történő frissítéskor a műveletgombok és a zárjelző kiesett, mivel a v7.2 nem tárolja azokat a munkalista konfigurációjában. A frissítések alapértelmezés szerint tartalmazzák az alapértelmezett v8-as munkalista akciógombokat.
Ha egy mentett munkalista feltételes színezést tartalmaz egy rejtett oszlopon, hiba lép fel, mert a színező eszköz nem találja meg az oszlopot, és a munkalista üres listaként jelenik meg.
Egy felhasználói fiók jelszóbeállításai a fiók LDAP beállításainak ideiglenes módosítása után is alkalmazhatók voltak, még akkor is, ha a fiókot úgy konfigurálták, hogy LDAP hitelesítési ügynököt használjon.
A Bővebben sáv megnyomása a munkalista bejegyzések következő oldalának megjelenítéséhez duplikált sorokat eredményezhet, ha a felhasználónak nincs definiált alapértelmezett munkalistája, és olyan csoportban van, ahol egy nem rendezett, nem szűrt munkalista van alapértelmezettként definiálva.
Egy későn érkező objektum feldolgozása a meglévő objektumok kezdeti minőségi blob (miniatűr) adatainak újrafeldolgozását eredményezte, mivel a herba készítő még nem ellenőrizte a meglévő adatokat.
A webnézegető nem indult el egy olyan Hyper+ farmrendszerben, amelyben a stream kiszolgáló nem ugyanaz, mint az alkalmazás/webkiszolgáló, mert a webnézegető csak a webszolgáltatás portjait kapta meg, a kiszolgáló teljes URL-címét nem.
A nagy objektumok blobokká alakítása téves zárolás miatt sérült adatokat eredményezhet.
A Hyper+-ban alkalmazott java komponensfrissítés, amely a régi unix csatlakozó elrendezést váltja fel, nem támogatja ugyanazokat a csatlakozó opciókat. Amikor bizonyos körülmények között történt kísérlet vizsgálatok továbbítására, egy nem támogatott opció kivételt okozott, és a kérés sikertelen volt.
Az SI VR típusú mezőit, például az Értelmezési státusz azonosító mezőt használó leletnézet-sablonok hibákat naplóztak és nyers adatokat jelenítettek meg, mivel a VR típus támogatása megszűnt.
Egy vizsgálat másolása a munkalista mappába azért nem sikerült, mert az adatkönyvtár nem jött létre, amit a storestate.rec fájl DICOM adattárból metaadat-tárba történő áthelyezése okozott.
FRISSÍTÉSI ÉRTESÍTÉS: Ez a módosítás érvényteleníti a gyorsítótárban lévő összes (feldolgozott) blobot (bináris nagy objektumot). A blob fejlécében adatérték-túlcsordulás állt fenn, amikor a blob mérete meghaladta a 2 GB-ot, ami miatt a blob létrehozása (feldolgozása) során néhány kép kimaradt.
A taskd kliens a kapcsolat megszüntetésekor törölte a kapcsolatfenntartó időzítőt, ami megakadályozta az újraindítást, így az újrafeldolgozási és újraindexelési kérések sikertelenek voltak.
Ha a Technikus nézet oldalról a weboldal betöltése után nagyon gyorsan kérik a gyorsítótár törlését, előfordulhat, hogy a karbantartási eljárás nem fejeződik be a gyorsítótár törlésének megkezdése előtt, ami hibát eredményez, és a gyorsítótár adatai az adattárban maradnak.
Amennyiben a PbR regisztrációja a képobjektumokat megelőzően történik, a Dátum mezőben a PbR létrehozásának időpontja jelenik meg a képobjektum vizsgálati dátuma helyett, mivel a Dátum mező számítása a minimális SOP példányból nem történt meg.
Egy alacsony szintű zárolás időzítő olyan feltételt hozott létre, amely korlátozta a rendszer próbálkozásainak számát egy referenciaszámláló feloldására, azonban egyes valós forgatókönyvek esetén több próbálkozásra van szükség. Ennek eredményeképpen a referenciaszámlálók feloldása nem történt meg, ami következetlen állapotot eredményezett az adatokban.
Néhány dokumentált MySQL kivétel lépett fel, de az ajánlott megoldást - a lekérdezés/frissítés újbóli megkísérlése - nem alkalmazták.
Több összecsukott prepStudy (Vizsgálat előkészítés) feladat is előfordulhatott egyszerre a feladatsorban egy, a feladatok létrehozásakor fennálló versenyfeltétel miatt.
Az újrapróbálási sorban lévő vizsgálat előkészítési feladatokat nem sikerült befejeznie az összecsukást követő tisztítási funkciónak.
A Chromium (a Chrome, Edge, Safari és más böngészők által használt) 106.0.5249.103 vagy újabb verzióra történő frissítése után a böngésző néhány megfogás/leejtés funkciója, például a munkalista szűrő alkalmazása egy oszlopfejlécből vagy oszlopértékből megsértette a weboldal tartalmát, ami megbomlott elrendezést eredményezett.
A DCMKT eszköztárban történt változás miatt a meglévőnél korábbi kapcsolat időkorlátot kellett hozzárendelni. Ennek eredményeképpen az első küldési kérés kivételével minden küldési kérés és az összes fogadási kérés a beépített időkorlát értéket használta.
Egyes műveletek másolhatók a böngésző hálózati paneljéről, és egy másik böngészőből más jogosultságú felhasználók által behívhatók, így a felhasználók nem engedélyezett műveleteket hajthatnak végre. A hiányzó jogosultságok ellenőrzése megtörtént.
Ha az Intézmény neve érték aposztrófot tartalmaz, és a mezőt a munkalistán alkalmazott szűrési feltételekkel használják, a következő/előző vizsgálat megnyitása parancs egy nem megfelelően formázott lekérdezés miatt kivételt eredményez.
Egyes műveletek másolhatók a böngésző hálózati paneljéről, és egy másik böngészőből más jogosultságú felhasználók által behívhatók, így a felhasználók nem engedélyezett műveleteket hajthatnak végre. A hiányzó jogosultságok ellenőrzése megtörtént.
A rendszer figyelmen kívül hagyta a globális korlátozásokat a következő/előző vizsgálat kiválasztásakor. Ha a felhasználónak nincs jogosultsága a kiválasztott vizsgálat megtekintésére, akkor érvénytelen vizsgálat hibaüzenetet kap.
Egyes műveletek másolhatók a böngésző hálózati paneljéről, és egy másik böngészőből más jogosultságú felhasználók által behívhatók, így a felhasználók nem engedélyezett műveleteket hajthatnak végre. A hiányzó jogosultságok ellenőrzése megtörtént.
A "ForwardStudy" (Vizsgálat továbbítás) kifejezés el volt írva a webszolgáltatások vizsgálat továbbítási eseménynapló bejegyzéseiben.
Az újonnan létrehozott dokumentumtípusok nem jelentek meg a addig dokumentumtípus-konfigurációs oldalon, amíg a böngésző oldal nem frissült.
A feltöltött nézegető naplókban a nézegető verziószám helytelen volt, mert az adatokat rossz objektumból vették át.
Amikor egy regisztrált nézegető eszköz gyorsítótár-állapot kérést küld a kiszolgálónak, és a kiszolgálón nincs kifejezetten meghatározott előzetes vizsgálat gyorsítótár-állapot beállítás, az elemző algoritmus félreértelmezi az elemzési eredményeket, és egy felesleges kivételt regisztrál a naplófájlban.
Egyes műveletek másolhatók a böngésző hálózati paneljéről, és egy másik böngészőből más jogosultságú felhasználók által behívhatók, így a felhasználók nem engedélyezett műveleteket hajthatnak végre. A hiányzó jogosultságok ellenőrzése megtörtént.
A dotcom kezdeti beállítása során nem sikerült a kiszolgáló önazonosító beállítását felvenni az alapértelmezett konfigurációs fájlba. Ennek eredményeként a támogatói fiókot nem ismerte fel a rendszer.
A komponensek indító szkriptjeinek átszervezése megszakította az alapértelmezett pb-scp konfigurációs fájl beállítását, aminek következtében a konfigurált beállítások végére rossz alapértelmezett értékeket csatoltak, amelyeket azután a rendszer a konfigurált értéknek vett.
A műveletek nem tudtak lefutni, mert a curl szkript azonosítására használt elérési útvonal az eltávolított egyéni komponenst használta. Az elérési útvonal frissítésre került, hogy az operációs rendszer által biztosított curl eszközöket használatához.
A tartós adatbázis-kapcsolatok nem kapcsolódtak újra, ha a kapcsolat elveszett vagy időzített, ami az objektumok regisztrálására tett újbóli próbálkozásokhoz vezetett, egyéb befejezetlen adatbázis-kérések mellett.
Amikor rövid idő alatt nagyszámú objektumot próbáltak felvenni és regisztrálni, a herelod folyamatok nem tudtak tisztán befejeződni, és feleslegesen vártak a feltételes változók feloldására, ami sikertelen regisztrációs feladatokat és elhagyott objektumokat eredményezett.
A java frissítése után egy nem kompatibilis JAX-WS fájl miatt minden webszolgáltatás-parancs sikertelen volt. A JAX-WS frissült a 2.3.5 verzióra.
A java helye megváltozott, de több szkriptben, köztük a felhasználói fiókok importálására és exportálására szolgáló eszközökben használt útvonalváltozó továbbra is a korábbi helyre mutatott.
Az állandó és nem állandó adatbázis kapcsolatok a befejezéskor felszabadították az SQL könyvtár objektumát, érvénytelenítve az állandó kapcsolatot, instabil viselkedést okozva más szálakban.
A MySQL frissített verziója az átviteli beállítások használatával hibaként kezeli a csonkítást, szemben az érték automatikus csonkításával. A beállításokat frissítettük, hogy visszaálljanak a korábbi csonkítási viselkedésre.
A gyorsítótár vagy feldolgozott adatkönyvtárak nélküli vizsgálat, például amelyikhez csak egy PbR objektum tartozik, a metaadatok előkészítésekor kivétel lép fel a visszatérési kódérték sikertelen vizsgálata miatt.
Ha a felhasználó kezelő egy független kiszolgálón fut, a bejelentkezési kísérletek sikertelenek, mert a szoftver nem volt megfelelően előkészítve a különálló objektumok közötti helyes adattovábbításra.
A gyorsítótár törlése törölte az adatokat a Technikus nézet oldalról, de nem frissítette a feldolgozási státusz belső értékét, mivel a feldolgozási státuszt több kiszolgálón keresztül követő funkció még nem volt bevezetve.
Egy vizsgálat újraindexelése nem sikerül, ha a beviteli és az alkalmazás komponensek külön szervereken futnak, mert az alkalmazás kiszolgálónak nincsenek regisztrációs képességei. A regisztrációs kérelmet az egyik regisztrációs kiszolgálóhoz kell benyújtani.
A nézegető adatletöltésre használt stream szervere a herpa adatokban van definiálva van, de a korai v9-es nézegető még nem használja az értéket. Amíg ez nem áll rendelkezésre, a szerver üresen hagyja a beállítást, ha megállapítja, hogy a stream szolgáltatás és a webszolgáltatás ugyanazon a szerveren fut, így a nézegető kénytelen feltételezni, hogy a kettő ugyanaz. Vegye figyelembe, hogy ez a megoldás csak akkor működik, ha a streaming és a webszolgáltatás ugyanazon a kiszolgálón fut. Ha a szolgáltatások külön vannak, frissített megjelenítőre van szükség.
A statikus felhasználói jelszavak nem vették figyelembe a frissített hash formátumot.
A jelszó hash formátumának frissítése néhány helyen kimaradt, többek között a Jelszó módosítása oldalon.
A visszatérési kód helytelen kezelése az művelet előzmények fájljának törléséhez vezetett, amikor egy adatbázis-lekérdezés rendellenességet észlelt, vagy egyszerűen nem sikerült befejezni.
A betegmappák jegyzeteiben szereplő dátum-idő értékek elemzése 12 órás óraformátumot feltételezett, nem pedig 24 órásat.
Egy vizsgálat javítása egy kérésnek megfelelően nem sikerült, mivel a kéréseknek nincs tulajdonos hubja, ami szükséges az egyesített vizsgálat tárolási helyének meghatározásához. Ennek eredményeképpen a grafikus felhasználói felületről végzett manuális javítások hibát jeleztek a felhasználónak.
Egy hiányzó RMI-hívás miatt egy vizsgálatra vonatkozó későn érkező kérést a javító kiszolgáló nem frissítette a vizsgálat adatait a kérés adataival, ha a javító kiszolgáló nem a vizsgálat tulajdonosa volt.
Ha a leállítási folyamat kivételbe ütközött, ami az időzítéstől/szekvenciától függően jogos lehetett, akkor a hermes befejezése előtt kiléphetett.
A vizsgálatok betegmappából történő továbbításának back-end támogatása nem volt teljes, így a gombra kattintáskor nem történt semmilyen művelet.
Egy lassú lekérdezési naplóbejegyzésben a lekérdezési idő másodpercben volt megadva, de ezredmásodpercben volt megjelölve.
A felhasználói fiókokat, amelyek jelszómezeje üres, ami érvénytelen státusz, nem lehetett javítani, mert a hiányzó jelszót nem volt kezelték, és hibát okozott a szerkesztéskor.
A kinyitva maradt duplikált feladatok nem kerültek vissza a duplikált feladattérképre, ezért végrehajtásukig az újrapróbálási sorban maradtak. Bizonyos körülmények között az újrapróbálkozás várólista megnőhetett a felesleges duplikált feladatokkal.
A bővítmény licencfájlok keresése során a rendszer nem ismerte fel a nem DLL fájlkiterjesztésű bővítményeket.
Az Értesítési művelet konfigurálásakor alapértelmezettként felajánlott e-mail cím azonosítása nem sikerült a belsőleg definiált fiókok, például a rendszerfiók esetében. Ebben az esetben az alapértelmezett cím üresen jelenik meg, így a felhasználónak kifejezetten meg kell adnia az e-mail címzettjét.
Ha a Feladatok oldal szűrőablaka nyitva volt, amikor a felhasználó egy másik weboldalt hívott be, a szűrőablak nem záródott be, hanem a képernyőn maradt.
Az Apache újraindítása után a nézegető munkamenetek nem voltak felismerhetők, ami azt okozta, hogy a gyorsítótárba került adatmezők (pl. Betöltési százalék) nem jeleztek adatokat, amíg a felhasználó ki nem lépett, majd vissza.
A gyorsszűrő mezőben dátumértéket használó munkalista keresése, amely lekérdezési minősítő kivételt eredményezne, hibaüzenetet adott vissza, nem pedig adatot, mivel a dátumszűrő nem volt megfelelően kódolva az adatbázis-kereső kérésben.
Az adattömörítés művelet statikus elérési utat használt a vizsgálathoz a tároló helykeresője helyett. Ha a vizsgálatot áthelyezték az eredeti helyéről, a tömörítési művelet nem találta meg, ezért nem tudta feldolgozni az adatokat.
Egy hiányzó konstruktor miatt nem sikerült feloldani egy rendszerzárat. A konstruktor hozzá lett adva a beragadó zárolás elkerülése érdekében. Továbbá, amikor egy felhasználó megpróbálta feltörni a rendszerzárat, ami nem megengedett, a felhasználó nem kapott magyarázatot arra, hogy miért maradt fenn a zár. Most a felhasználó tájékoztatást kap arról, hogy nincs jogosultsága a rendszerzár feltörésére.
Ha egyéni portot használtak a webnézegető elindításához, a kiszolgáló rosszul kezelte az URL elemzését az állomásnév megkereséséhez, ami a kérés sikertelenségét okozta.
A bővítmény licenc frissítései nem ismerték fel az egyéni bővítménymodulokat, mivel az új elnevezési szabályokat helytelenül alkalmazták az egyéni bővítményfájlok nevére.
Ha a webszolgáltatási parancsokat használják fel felhasználó létrehozására, és az tartalmazta a jelszó opciós címkét, de nem adott meg semmilyen opciót, a kérés sikertelen volt, mert a kiszolgáló nem tudta elemezni a kérés üres karakterláncát.
A törlés gomb nem volt elérhető a betegmappából, ha a vizsgálat egynél több leletobjektumot tartalmazott (például a fő leletnek volt egy kiegészítése).